tasr

Považskobystrická samospráva zrekonštruovala miestne komunikácie za 204.000 eur

Považskobystrická samospráva investovala počas leta do obnovy a rekonštrukcie miestnych komunikácií v mestských častiach takmer 204.000 eur.

„Aj v tomto roku pokračujeme v opravách ciest. V prvej fáze robíme cesty v prímestských častiach a na jeseň sa presunieme na naše mestské sídliská. Pokračujeme pritom v trende z minulých rokov a síce, že každý rok sa snažíme v každej mestskej časti urobiť aspoň jednu cestu podľa požiadavky výboru,“ povedal považskobystrický primátor Karol Janas.

Na Hrone sa objavila biela pena. Polícia preveruje jej pôvod

V Hornom Moštenci sa vynovilo viac ako 2200 štvorcových metrov miestnych komunikácií, v Dolnom Moštenci obnovili cestu k poľnohospodárskemu družstvu s celkovou plochou 1100 štvorcových metrov. V mestskej časti Zemiansky Kvašov zrekonštruovali dva úseky ciest v celkovej dĺžke takmer 300 metrov.

„Naším cieľom je po dohode s výbormi v každej mestskej časti urobiť cesty, ktoré oni sami považujú za najhoršie. Preto sme sa rozhodli v Podmaníne urobiť cestu popred kostol v dĺžke asi 260 metrov. V Praznove robíme dva asi stometrové úseky, ktoré výbor mestskej časti vyhodnotil ako tie, ktorých stav si vyžaduje okamžitú opravu. Okrem toho sme po dohode s výborom mestskej časti urobili asi 250-metrový úsek v Šebešťanovej,“ doplnil primátor.

PRÁVE TERAZ: V Čutkovskej doline našli telesné pozostatky, má ísť o muža z Ružomberka

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Diaľničná známka s 365-dňovou platnosťou bude stáť rovnako ako známka na kalendárny rok

Igor Hraško/SITA

Poslanci neprelomili veto prezidentky Čaputovej, novelu o pozemkových úpravách neschválili

Igor Hraško/SITA

VRÁŤTE HRNČEKY: IKEA ich sťahuje z predaja pre nebezpečné chemikálie

Igor Hraško/TASR

Pridaj komentár