Ultrazvuk/pixabay

Poliklinika v Giraltovciach zrekonštruovala röntgenologicko–ultrazvukové pracovisko

Neštátne zdravotnícke zariadenie Poliklinika Giraltovce ILB, s.r.o. vo štvrtok otvorilo zmodernizované röntgenologicko-ultrazvukové pracovisko. Modernizácia, ktorá začala v marci minulého roka, trvala desať mesiacov a stála viac ako 113-tisíc eur.

Zdroj: webnoviny.sk

Ako pre agentúru SITA konkretizovala riaditeľka polikliniky Zuzana Gajdošiková, takmer stotisíc eur určených na prístrojové vybavenie pochádzalo z vlastných zdrojov a úverov. Zvyšných 13-tisíc eur stáli stavebné úpravy vrátane novej antistatickej podlahy, elektrických rozvodov a prezliekacích kabínok.

Časť nákladov vo výške päťtisíc eur hradilo mesto, zvyšok pokryla poliklinika.

Nižšia radiačná záťaž pre pacientov

Poliklinika bola postavená v roku 1961. Mesto zrekonštruovalo budovu, v ktorej teraz poliklinika sídli, v rokoch 2011 až 2013, no prestavba nezahŕňala komplexnú výmenu RTG vybavenia.

V rámci terajšej investície zdravotníckemu zariadeniu pribudli RTG a USG prístroje, úložisko, zobrazovací monitor, počítače a ďalšia technika.

„Nákupom digitálneho RTG prístroja, nového USG prístroja, zosieťovaním jednotlivých ambulancií polikliniky a nasadením nemocničného informačného systému sa podstatne zvýši úroveň poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v meste a v danej spádovej oblasti. Taktiež sa dosiahne včasnejšie diagnostikovanie a výrazne vyššia diagnostická kvalita pri podstatnom znížení radiačnej záťaže pacientov,“ uviedla Gajdošiková.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša Čáka

Ivan Mihale

Ľubovnianske múzeum opäť otvorilo hrad aj skanzen pre návštevníkov

Ivan Mihale

Kde boli rodičia?! Dvojročného chlapca unášal prúd rieky v Jarovniciach asi 400 metrov

Ivan Mihale