Ultrazvuk/pixabay

Poliklinika v Giraltovciach zrekonštruovala röntgenologicko–ultrazvukové pracovisko

Neštátne zdravotnícke zariadenie Poliklinika Giraltovce ILB, s.r.o. vo štvrtok otvorilo zmodernizované röntgenologicko-ultrazvukové pracovisko. Modernizácia, ktorá začala v marci minulého roka, trvala desať mesiacov a stála viac ako 113-tisíc eur.

Zdroj: webnoviny.sk

Ako pre agentúru SITA konkretizovala riaditeľka polikliniky Zuzana Gajdošiková, takmer stotisíc eur určených na prístrojové vybavenie pochádzalo z vlastných zdrojov a úverov. Zvyšných 13-tisíc eur stáli stavebné úpravy vrátane novej antistatickej podlahy, elektrických rozvodov a prezliekacích kabínok.

Časť nákladov vo výške päťtisíc eur hradilo mesto, zvyšok pokryla poliklinika.

Nižšia radiačná záťaž pre pacientov

Poliklinika bola postavená v roku 1961. Mesto zrekonštruovalo budovu, v ktorej teraz poliklinika sídli, v rokoch 2011 až 2013, no prestavba nezahŕňala komplexnú výmenu RTG vybavenia.

V rámci terajšej investície zdravotníckemu zariadeniu pribudli RTG a USG prístroje, úložisko, zobrazovací monitor, počítače a ďalšia technika.

„Nákupom digitálneho RTG prístroja, nového USG prístroja, zosieťovaním jednotlivých ambulancií polikliniky a nasadením nemocničného informačného systému sa podstatne zvýši úroveň poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v meste a v danej spádovej oblasti. Taktiež sa dosiahne včasnejšie diagnostikovanie a výrazne vyššia diagnostická kvalita pri podstatnom znížení radiačnej záťaže pacientov,“ uviedla Gajdošiková.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale

Čo platí od pondelka- podrobný rozpis

verbina

STRACH matky z Prešova: Len čakám, kedy sa vyrúti auto a zabije mi dcéru

Ivan Mihale