Kontrola certifikátu s negatívnym výsledkom políciou. Foto: Facebook (Polícia SR)

Polícia zaznamenala minulý týždeň 1825 porušení protipandemických opatrení

Minulý týždeň zaznamenali policajti 1825 porušení protipandemických opatrení. Napomenutím vybavili 263 prípadov a uložili 1467 pokút v celkovej výške 64.535 eur. V 197 prípadoch vec polícia postúpila. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

“Policajti zistili 43 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, jeden prípad porušenia zákazu otvorenia prevádzky, 396 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok a 1385 prípadov porušenia zákazu vychádzania,” spresnila Bárdyová.

Počas uplynulého týždňa bolo do služby velených viac ako 17.500 policajtov a vojakov v rámci bežného aj zvýšeného výkonu služby. Počas jedného týždňa skontrolovali takmer 70.000 osôb.

Od začiatku roka polícia eviduje v rámci kontrol opatrení celkovo 61.302 priestupkov a deliktov. Ako pripomenula Bárdyová, napriek uvoľneniu opatrení stále platí núdzový stav, preto polícia využíva počas výkonu kontrol všetky dostupné sily a prostriedky Policajného zboru, ale aj príslušníkov Ozbrojených síl SR. “Počas kontrol sa zameriavame na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú nákupné strediská, stanice či odberné miesta. Kontroly pokračujú aj na hraničných priechodoch a náhodné kontroly na hraniciach okresov,” dodala Bárdyová.

Zdroj: TASR

Policajná šikana v Žiline: Maturantov pokutovali za jedenie v aute, vraj sa mali zašiť do lesa!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale