Polícia rozdávala pokuty priamo v prírode (video)

Polícia PO skútristi.

Skútre vo voľnej prírode sa tolerovať nebudú! Napísala Polícia SR z prešovského kraja na svojej fcb stránke. A že to myslia vážne, rozdali aj niekoľko pokút.

Občanmi, milovníkmi našej slovenskej prírody boli upozornení na nepekné praktiky poľských „výletníkov“, ktorí si požičajú snežný skúter na svojej poľskej strane, ale jazdiť chodia brázdiť naše lúky a zákutia krásnej prírody krížom krážom. Na tento, takzvaný poľský biznis zo skútrami, si teda posvietila naša polícia.

Ako sa píše v statuse: „Enviro polícia a ostatné policajné zložky z rôznych okresov nášho kraja v spolupráci so Štátnou ochrany prírody SR vykonali niekoľko akcií v katastri obce Litmanová zameraných na jazdu osôb na snežných skútroch mimo vyznačených ciest.“

Netreba zabúdať, že skúter je tiež motorové vozidlo a podľa zákona o cestnej premávke môžu motorové vozidlá jazdiť iba po cestách. Takže akékoľvek jazdenie motorovými vozidlami mimo ciest bez relevantného právneho dôvodu je z pohľadu našich predpisov nezákonné.

Poľskí „nadšenci“ našej prírody sa svojim jazdením dopustili priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti im za to uložili niekoľko pokút vo výške 100,-Eur.

Prítomnosť polície v horských oblastiach ich skutočne prekvapila. Tvrdili, že vraj nevedeli, že sú na slovenskej strane, a že si chceli iba „poopekať klobásky“.

nebudeme tolerovať skútre vo voľnej prírode

NEBUDEME TOLEROVAŤ SKÚTRE VO VOĽNEJ PRÍRODE: POLICAJTI ROZDALI NIEKOĽKO MASTNÝCH POKÚTNa základe sťažností od našich občanov – milovníkov prírody a čistého vzduchu sme si posvietili na tzv. poľský biznis so skútrami. Poliaci si požičiavajú skútre na ich domácej strane a brázdia nimi krížom krážom našu slovenskú prírodu.Enviro polícia a ostatné policajné zložky z rôznych okresov nášho kraja v spolupráci so Štátnou ochrany prírody SR vykonali niekoľko akcií v katastri obce Litmanová zameraných na jazdu osôb na snežných skútroch mimo vyznačených ciest.Skúter je motorové vozidlo. Podľa zákona o cestnej premávke môžu motorové vozidlá jazdiť iba po cestách. Akékoľvek jazdenie motorovými vozidlami mimo ciest bez právneho dôvodu je teda nezákonné. Poľskí nadšenci slovenskej prírody sa tak dopustili priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Kolegovia im uložili niekoľko pokút vo výške 100,-eur. Naša prítomnosť v horských oblastiach ich naozaj prekvapila. Tvrdili, že nevedeli, že sa nachádzajú na slovenskej strane a že si chceli iba „poopekať klobásky“. V takýchto akciách budeme určite pokračovať…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Prešovský kraj Štvrtok 13. februára 2020

Keďže je vždy lepšia prevencia, tak polícia bude v takýchto akciách určite pokračovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA sú vhodné pre všetkých športovcov

Igor Hraško

Prekročila rýchlosť a nafúkala skoro 2 promile!

Igor Hraško

Policajti poskytli prvú pomoc chlapcovi v bezvedomí

Igor Hraško

Pridaj komentár