Zdroj: David Ištok/Aktuality.sk

POČASIE: Nasledujúcu noc môžete očakávať ešte horúcu, ale potom nastanú zmeny

Na Slovensku sa podľa meteorológov celú poslednú augustovú dekádu udržiavala veľmi teplá a aj vlhká vzduchová hmota.

Noc na pondelok (2. 9.) bude podľa meteorológov na väčšine územia Slovenska ešte veľmi teplá. Ďalšie dni a noci však už budú výrazne chladnejšie. Výrazné ochladenie bude spočiatku najmä počas dňa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Na Slovensku sa podľa meteorológov celú poslednú augustovú dekádu udržiavala veľmi teplá a aj vlhká vzduchová hmota. Keď sa k tomu počas noci pridal aj vietor, prípadne zväčšená oblačnosť, vyskytli sa aj tropické noci. Veľmi až mimoriadne vysoké hodnoty teploty vzduchu sú tak momentálne nielen počas dňa, ale aj v noci.

TRAGICKÝ KONIEC: Päť ročné dieťa sa zranilo na futbalovom ihrisku

„Výnimkou nebola ani noc na nedeľu, pričom s prívlastkom tropická skončila hneď na niekoľkých staniciach v južnej polovici západného Slovenska,“ uviedol SHMÚ. Nie všade však bolo na Slovensku počas uplynulej noci tak teplo.

Napríklad v horských dolinách, najmä v severnej polovici stredného Slovenska či na Spiši, sa podľa meteorológov ojedinele ochladilo až na zhruba desať stupňov Celzia. Príkladom sú Vernár a Mlynky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prečítajte si, čo odporúča konzílium odborníkov aby sme ku nám nedovliekli nejaký „delta variant“

Ivan Mihale

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Ivan Mihale

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Ivan Mihale