Foto: profimedia.cz

Pedofila, ktorý zneužil viac ako dvadsať detí z Malajzie, ubodali vo väznici

Britský pedofil Richard Huckle, ktorý bol odsúdený za zneužitie viac ako dvadsiatich malajzijských detí, bol ubodali vo väznici Full Sutton podomácky vyrobeným nožom, oznámila v pondelok stanica BBC. Huckle bol považovaný za jedného z najhorších pedofilov, pretože zneužil zrejme dvesto detí. To sa mu však nepodarilo preukázať.

Podľa televízie Sky News bol 33-ročný pedofil nájdený mŕtvy vo svojej cele v nedeľu. Smrť Huckleho potvrdila tamojšej väzenskej služba. Hovorca polície dodala: „Boli sme privolaní k mužovi, ktorý zomrel vo väzení. Polícia z Humberside úzko spolupracuje s väzenskú službou, aby vyšetrila smrť väzňa. V túto chvíľu berie smrť ako podozrivú.“

Najstarší pes sveta oslávil svoje 21. narodeniny

V roku 2016 bol Huckle odsúdený na 22 doživotných trestov. Uznaný vinným bol v 71 prípadoch sexuálneho zneužívania 23 detí medzi polrokom a dvanástimi rokmi, ktorého sa dopustil medzi rokmi 2006 a 2014. Sám však vypovedal, že jeho obetí bolo oveľa viac.

Na súde v Británii zaznelo, že v počítači mal 20 000 fotografií a videí zneužitých detí, ktoré šíril po internete na tzv. Dark webu. Vyšetrovatelia ich získali, aj keď im Huckle odmietol poskytnúť heslá. K ďalším zašifrovaným súborom sa však ale nedostali. Zrejme obsahovali nielen ďalšie fotografie, ale asi aj mená ďalších obetí.

Učil chudobné deti

Huckle, ktorý pracoval ako fotograf na voľnej nohe, bol zatknutý v decembri 2014 na londýnskom letisku Gatwick na základe tipu od austrálskych úradov. To sa vracal na Vianoce k rodine.

Medveď napadol štrnásť ročné dievča

Jeho obete boli z Malajzie, kde bol prvýkrát, keď mal osemnásť alebo devätnásť. Od tej doby sa tam pravidelne vracal. Učil tam angličtinu a náboženstvo, čo mu poskytlo prístup k veľkému počtu detí v chudobných oblastiach Malajzie.

V čase zatknutia Huckle písal manuál pre pedofilov. Na vytvorenie snímok dokonca spustil crowdfundingovou kampaň, uviedla BBC.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Máte už nazbierané šípky?

Igor Hraško

Pranostika na dnešný deň 16. novembra

Igor Hraško

Ste pripravení v zime pomáhať?

Igor Hraško

Pridaj komentár