OTP Banka/Igor Hraško

OTP Banka si plánuje vlaňajší zisk ponechať v spoločnosti

OTP Banka už určila nový termín valného zhromaždenia, na ktorom bude rozhodovať o vysporiadaní hospodárskeho výsledku. Na základe mimoriadnej pandemickej situácie viaceré inštitúcie zrušili pôvodné termíny, keďže bol zákaz hromadných podujatí. OTP Banka mala pôvodný termín 30. marca, aktuálne sa bude valné zhromaždenie konať 29. júna. Za minulý rok banka dosiahla zisk 2,3 mil. eur. Neplánuje z neho vyplácať dividendy a chce si ho ponechať v spoločnosti.

Zdroj: webnoviny.sk

Banku zasiahlo zvýšenie bankovej dane

V tomto roku zatiaľ OTP Banka vykázala ku koncu marca stratu 523-tis. eur. „Strata bola spôsobená zvýšením bankovej dane na dvojnásobnú hodnotu. Bez tejto zmeny by bola banka v prvom štvrťroku tohto roka v zisku,“ povedal pre agentúru SITA hovorca OTP Banky Róbert Varšányi. Vzhľadom na neistoty trvania a celkového ekonomického dopadu pandémie nie je možné podľa Varšányiho v súčasnosti spoľahlivo odhadnúť vplyv na hospodárenie banky v roku 2020. Stratégia banky na tento rok sa podľa neho zásadne nezmenila. Pre pandémiu OTP Banka nepristúpila k rušeniu investícií, iba ich posunula na neskôr.

História OTP Banky Slovensko siaha do roku 1998, keď na slovenskom trhu fungovala ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Potom od roku 2002 sa stala súčasťou OTP Group. Trhový podiel banky na Slovensku z hľadiska celkových aktív predstavuje necelé dve percentá. To bol aj jeden z dôvodov, prečo sa maďarská skupina rozhodla svoje slovenské zastúpenie predať. Belgická skupina KBC, ktorej na Slovensku patrí ČSOB, v polovici februára 2020 informovala, že uzatvorila dohodu na získanie väčšinového podielu OTP Banky Slovensko.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ľudia naložili Matovičovi: Pavlínke chcel urobiť radosť a odtrhol zákonom chránený kvet?!

Ivan Mihale

Tragédia na ceste: Auto zrazilo mamu a chlapca na bicykloch. Mamička to žiaľ neprežila

verbina

Prešovský kraj je pripravený očkovať aj v rómskych osadách, použiť chce jednodávkové vakcíny, potvrdil Majerský icon

Ivan Mihale