Igor Matovič / Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

Odborník, virológ a minister financií Matovič nerozumie naivite ľudí. Je len otázkou času, kedy bude na Slovensku pohroma

Je otázkou mesiaca až dvoch, kým sa delta variant nového koronavírusu stane na Slovensku dominantným. Pri mimoriadne nízkej zaočkovanosti a nízkom záujme o vakcíny to vytvára istotu pre jesennú tretiu vlnu pandémie. Uviedol to na sociálnej sieti minister financií a uznávaný virológ Igor Matovič.

“Myslieť si preto, že pri úplne uvoľnených opatreniach a ‘lážo-plážo’ cez hranice delta variant na Slovensku už nezapúšťa korene, je naivné,” skonštatoval Matovič. Pripomenul, že delta variant nového koronavírusu dokázal úplne vytlačiť pôvodný britský variant. Počty pozitívnych preto v Británii začali rásť napriek vysokej zaočkovanosti.

A na záver pridáva neodmysliteľné bu-bu-bu: „Delta na Slovensku je. A je len otázkou mesiaca-dvoch, kým nebude aj u nás dominantná. Čo pri mimoriadne nízkej zaočkovanosti a nízkom záujme o očkovanie je istota pre jesennú tretiu vlnu.“

Zdroj: Interez

Ľudia naložili Matovičovi: Pavlínke chcel urobiť radosť a odtrhol zákonom chránený kvet?!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale