Zdroj: DennikN

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Čo prezradil Vladimír Krčméry? A čím to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zaklincoval?

Ústredný krízový štáb rokoval o ďalších krokoch v boji proti pandémii. Infektológ Vladimír Krčméry prezradil, že prebieha diskusia aj o opätovnom spustení povinnej štátnej karantény. Rokovanie bude pokračovať v pondelok.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský tiež potvrdil, že vláda zvažuje očkovaciu lotériu a povinné očkovanie.

Povinná štátna karanténa

Zavedenie povinnej karantény by znamenalo, že ľudia prichádzajúci z rizikových krajín by museli povinne ísť do štátneho zariadenia alebo do hotela. Nechutné obrázky schátranej a preplnenej budovy v Gabčíkove máme ešte v živej pamäti.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus pripustil, že do karantény by museli ísť aj ľudia z tzv. zelených krajín.

„Napriek tomu, že sme si mysleli, že zelené krajiny budú počas leta bezpečné, nemusí to tak byť. Ospravedlňujem sa tým občanom, ktorí si mysleli, že zelená krajina bude zelenou navždy, môže sa to zmeniť zo dňa na deň. Vystríhame všetkých, ktorí dnes cestujú mimo SR, že sa môžu vrátiť do úplne iných podmienok, z akých odchádzali,“ upozornil Klus.

Rokovanie o tejto téme potvrdil aj minister práce Milan Krajniak.

Zvažujú aj očkovaciu lotériu a karanténu celých obcí

Indický variant na Slovensku ešte podľa Lengvarského nie je. Na štvrtkovom krízovom štábe sa však podľa jeho slov už začali pripravovať na to, že tento variant príde aj na Slovensko.

„Keď príde variant delta, nebude to dobré,“ povedal minister s tým, že si vie predstaviť v prípade nákazy týmto typom vírusu aj karanténu celých obcí.

Lengvarský pripustil, že zaočkovanosť na Slovensku je nízka. Ministerstvo podľa neho zvažuje finančnú lotériu, aby ľudí prilákali na očkovanie: „Je to možné,“ odpovedal na otázku, či budeme mať na Slovensku očkovacieho milionára. Akú sumu by ministerstvo na očkovaciu lotériu vyčlenilo, zatiaľ podľa neho jasné nie je.

Povinné očkovanie

Okrem lotérie chce ministerstvo posilniť aj informačnú očkovaciu kampaň. Podľa Lengvarského však nebudú robiť kampaň na neregistrovanú ruskú vakcínu Sputnik V.

Jednou z možností, ako zlepšiť zaočkovanosť Slovenska, by podľa ministra zdravotníctva mohlo byť povinné očkovanie určitých skupín obyvateľov. Týkať by sa to mohlo niektorých zamestnaní alebo určitých vekových kategórii, napríklad ľudí nad 60 rokov.

Lengvarský potvrdil, že touto otázkou sa zaberal aj štvrtkový krízový štáb, momentálne túto možnosť posudzuje ministerstvo spravodlivosti.

Zdroj: HD

Budú DRASTICKEJŠIE presviedčať nezaočkovaných?! Ministerstvo uvažuje o odmenách, v Indii napríklad dostanú živé kura

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale