Peniaze v ruke/Igor Hraško

Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri vzrástol na 9,6 mld. eur

V garantovaných dlhopisových fondoch sa nachádza stále väčšina majetku sporiteľov, celkovo v nich majú uložených 6,79 miliardy eur, pričom vzrástol o 11,5 milióna eur.

Zdroj: teraz.sk

Objem majetku sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri dosiahol takmer 9,6 miliardy eur. Jeho čistá hodnota vzrástla o 1,81 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Asociáciou dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) k 21. februáru tohto roka.

V garantovaných dlhopisových fondoch sa nachádza stále väčšina majetku sporiteľov, celkovo v nich majú uložených 6,79 miliardy eur, pričom vzrástol o 11,5 milióna eur. V negarantovaných fondoch objem majetku predstavoval 2,8 miliardy eur pri poklese o 9,7 milióna eur.

Spomedzi negarantovaných fondov mali sporitelia najviac zdrojov uložených v indexových fondoch, kde dôchodkové správcovské spoločnosti spravovali 1,38 miliardy eur, a v akciových fondoch, kde bolo 1,3 miliardy eur. V zmiešaných fondoch sa nachádzalo 104,3

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

ŠKANDÁL NA OBZORE?! Slováci si kúpili 120 ton kureniec neznámeho pôvodu

Ivan Mihale

Ministra práce Krajniaka nezaujímajú vaše problémy. On sa stará o profilovú fotku na Facebooku!

Gabriel Matta

CHYSTÁTE SA NA DOVOLENKU? Rezort zahraničia mudruje a vydal odporúčania. Najradšej by asi boli, keby sme sedeli doma na zadku!

Ivan Mihale