Ilustračné foto/ Zdroj: zdrave-byvanie.com

O zatepľovanie domov majú ľudia stále záujem, rezort dopravy vyhlásil novú výzvu na získanie dotácií

Ministerstvo dopravy a výstavby pre veľký záujem zo strany majiteľov rodinných domov vo štvrtok 15. apríla vyhlásilo ďalšiu, v poradí ôsmu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie starších rodinných domov. Záujemcovia môžu získať príspevok do výšky 8 800 eur. Žiadosti bude možné podávať elektronicky od 18. mája do 30. júna 2021, alebo do naplnenia počtu 200 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok. Informuje stránka Webnoviny.sk

„Považujem za dôležité podporovať ekologickejšie bývanie ľudí, ktoré má pozitívny vplyv na životné prostredie. Občania vďaka zatepleniu budú mať nižšie náklady na energie, zvýši sa tiež ich kvalita bývania,“ povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Ako informoval poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu Ivan Rudolf, podmienky poskytnutia príspevku sa nemenia. Všetky informácie, ako aj podmienky poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na novom webovom portáli www.byvajteusporne.sk.

Čo bude v praxi znamenať zákaz používania kotlov na tuhé palivá?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale