Ilustračná foto/ Zdroj: najmama

NETVORI pod Tatrami! Štyri deti prežívali u starých rodičov utrpenie a teror

Za týranie vnúčat hrozí obom starým rodičom z Veľkej Lomnice v okrese Kežmarok sedem až 15 rokov za mrežami. Ako o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku už vzniesol obvinenie voči 54-ročnému mužovi a rovnako starej žene za zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby.

Štyri maloleté deti vo veku štyri, šesť, osem a deväť rokov boli podľa polície od leta 2019 súdom dočasne zverené do starostlivosti centra pre deti a rodiny. Občasne navštevovali miesto svojho trvalého bydliska, kde sa o nich „starali“ ich starí rodičia. Tí im však spôsobovali psychické a fyzické utrpenie.

„V stave opitosti im opakovane odopierali jedlo, vulgárne im nadávali, bili ich a muž do nich hádzal aj kamene. Deťom spôsobili popáleniny na rôznych častiach tela, navádzali ich na pitie alkoholických nápojov a fajčenie cigariet,“ priblížila Ligdayová s tým, že ohavnosti sa vystupňovali počas pobytu maloletých u starých rodičov v období posledných zimných prázdnin. Podľa hovorkyne sú obvinení stíhaní na slobode, no ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až do 15 rokov.

Zdroj: TASR

Nechutné VIDEO: Policajt dobil muža bez domova priamo na ulici. Polícia sa bráni, vraj nie je všetko čierno-biele!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Medveď pravdepodobne prvýkrát na Slovensku zabil človeka

Ivan Mihale

ŠKANDÁL NA OBZORE?! Slováci si kúpili 120 ton kureniec neznámeho pôvodu

Ivan Mihale

Ministra práce Krajniaka nezaujímajú vaše problémy. On sa stará o profilovú fotku na Facebooku!

Gabriel Matta