Ilustračná foto/ Zdroj: najmama

NETVORI pod Tatrami! Štyri deti prežívali u starých rodičov utrpenie a teror

Za týranie vnúčat hrozí obom starým rodičom z Veľkej Lomnice v okrese Kežmarok sedem až 15 rokov za mrežami. Ako o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku už vzniesol obvinenie voči 54-ročnému mužovi a rovnako starej žene za zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby.

Štyri maloleté deti vo veku štyri, šesť, osem a deväť rokov boli podľa polície od leta 2019 súdom dočasne zverené do starostlivosti centra pre deti a rodiny. Občasne navštevovali miesto svojho trvalého bydliska, kde sa o nich „starali“ ich starí rodičia. Tí im však spôsobovali psychické a fyzické utrpenie.

„V stave opitosti im opakovane odopierali jedlo, vulgárne im nadávali, bili ich a muž do nich hádzal aj kamene. Deťom spôsobili popáleniny na rôznych častiach tela, navádzali ich na pitie alkoholických nápojov a fajčenie cigariet,“ priblížila Ligdayová s tým, že ohavnosti sa vystupňovali počas pobytu maloletých u starých rodičov v období posledných zimných prázdnin. Podľa hovorkyne sú obvinení stíhaní na slobode, no ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až do 15 rokov.

Zdroj: TASR

Nechutné VIDEO: Policajt dobil muža bez domova priamo na ulici. Polícia sa bráni, vraj nie je všetko čierno-biele!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale