Screenshot incidentu/ Zdroj: instagram

Nechutné VIDEO: Policajt dobil muža bez domova priamo na ulici. Polícia sa bráni, vraj nie je všetko čierno-biele!

To naozaj nie je žiadna iná technika ako niekoho vážne zmlátiť? Práca s ľuďmi bez domova nie je jednoduchá, na tom sa zhodneme. Avšak prináleží mužom zákona takto brutálne niekoho dobiť a vzápätí ho nechajú odísť?! Ak to bol skutočne zlodej a chrlil vyhrážky na policajtov, prečo ho jednoducho nezatkli?! Zásah policajta v Starej Turej v okrese Nové Mesto nad Váhom, ktorého zábery sa objavili na sociálnych sieťach, sa skutočne javí ako neprimeraný, pripustil prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

„Citlivo vnímam zverejnené zábery aj oprávnenosť vyjadrení verejnosti na sociálnych sieťach. Zároveň je potrebné povedať, že incident má širšie súvislosti. Veci nikdy nie sú len čierno-biele,” informoval policajný prezident a doplnil. „Incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom. Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania, opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny,” priblížil.

Policajný prezident zároveň odsúdil neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta. „Súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,” dodal.

Pracovníci obchodného domu, pri ktorom došlo k incidentu, sa podľa Kovaříka viackrát sťažovali a požadovali vyriešenie situácie, keďže v okolí sa zdržiavajú bezdomovci, robia veľký neporiadok a ľudia sa sťažujú a vyjadrujú obavy. Policajné hliadky v týchto miestach preto vykonávajú častejšie kontrolu.

Incident vyšetrí Úrad inšpekčnej služby. Informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

V potravinách sa strhla bitka s policajtom mimo službu. Nemali správne nasadený respirátor.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale