Zdroj: Facebook Igor Matovič

Nebojte sa, dobre bude. Matovič bude šéfom rady guvernérov Európskej investičnej banky!

Keď sa Matovič lúčil s postom premiéra, so slzami v očiach odkázal národu: „Nebojte sa, dobre bude.“ To sme však nevedeli, že to boli zrejme slzy šťastia  a dobre bude zase iba jemu. Ako začínajúcemu ministrovi financií dostalo pocty, v akú asi ani on sám neveril. Stane sa totiž šéfom rady guvernérov Európskej investičnej banky.

Pred nástupom Igora Matoviča do funkcie ministra financií sa najmä opozícia vzbúrila a poukazovala na to, že je daňový podvodník, jazykovo nevzdelaný a dokonca že má iba stredoškolské vzdelanie. Nič to nepomohlo, ba náš expremiér sa teraz dokonca stal šéfom rady guvernérov Európskej investičnej banky! Píše o tom portál finweb.hnonline.sk.

Matovič nahradí na vysokej pozícii Eduarda Hegera

Rada guvernérov Európskej investičnej banky (EIB) pozostáva z ministrov navrhnutých každým z 27 členských krajín. Rada tiež stanovuje smernice pre úverovú politiku v súlade s cieľmi politiky EÚ. Schvaľuje ročné finančné správy a účtovné závierky, rozhoduje o účasti banky na finančných operáciách mimo EÚ a o zvýšení základného imania EIB. Igor Matovič, podľa portálu Euractiv, nahradí vo funkcii šéfa rady guvernérov Európskej investičnej banky svojho predchodcu Eduarda Hegera. Návrh na jeho menovanie predložilo ministerstvo na rokovanie vlády, ktoré bude v stredu ráno.

„V prípade schválenia návrhu vládou sa pán minister financií Igor Matovič stane aj predsedom Rady guvernérov EIB, ktorú doteraz zastával Eduard Heger,“ uviedlo pre Euractiv tlačové oddelenie rezortu financií. EIB je v spoločnom vlastníctve krajín EÚ a jej cieľom je podporovať potenciál Európy v oblastiach zamestnanosti a rastu. Podporovať opatrenia na zmiernenie zmeny klímy a presadzovať politiky EÚ mimo únie.

Zdroj: HD

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale