Polícia TN hry na koľajniciach

Nebezpečné hry na železnici !!!

Na fcb stránke Polície z Trenčianskeho kraja sa objavila výzva pre rodičov, kvôli podozreniam mladistvých na hry na železničných koľajniciach. Železniční policajti z Trenčína v poslednej dobe zaznamenávajú najmä v okolí Starej Turej niekoľko prípadov nárazu vlakovej súpravy do rôznych prekážok položených na koľajniciach.
Pri poslednom incidente narazila vlaková súprava v úseku železničnej trate Stará Turá – Paprať do vchodových drevených dverí. Zo spáchania týchto skutkov sú podozrivé maloleté, respektíve mladistvé osoby.

Železniční policajti z Trenčína takéto skutky objasňujú ako podozrenie zo spáchania priestupku podľa Zákona o dráhach. Za takýto priestupok môže byť uložená bloková pokuta v hraniciach od 100 Eur do 1000 Eur. Skutok však môže byť kvalifikovaný aj ako trestný čin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, respektíve trestný čin všeobecného ohrozenia.

Takéto prípady sa sporadicky vyskytujú v Trenčianskom kraji, väčšinou počas obdobia prázdnin alebo v dňoch mimo vyučovania.
Trenčianski policajti apelujú preto najmä na rodičov a píšu: „Železničná polícia apeluje na rodičov, aby svoje deti naučili, že železnica nie je v žiadnom prípade miestom na hranie. Rodičia by mali dôsledne deťom vysvetliť, čo môžu takéto riskantné hry znamenať, ako sa môže zdanlivo nevinná hra skončiť až tragicky.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Kritické ráno na cestách Banskobystrického kraja

Igor Hraško

Polícia hľadá muža, ktorý nenastúpil do výkonu trestu!

Igor Hraško

Trnavská polícia zverejnila čísla kontrol dychových skúšok

Igor Hraško

Pridaj komentár