Foto: youtube.com/Hlavnýdenník

Najstaršia oslica sveta oslávila šesťdesiatku. V srdci je stále mladá, tvrdia chovatelia

V roku 1959 zvíťazil Fidel Castro v Kubánskej revolúcii, premiéru mal veľkofilm Ben Hur a tiež sa narodila oslice Bubbles. Tá žije dodnes.

V súčasnosti je oslica Bubbles jednou z hlavných atrakcií pre návštevníkov farmy Hatton Adventure World v anglickom Warwikshiru. Na farmu sa prisťahovala v 90. rokoch, keď mala necelých 40 rokov, teda vo veku, kedy väčšina oslov počíta svoje posledné dni.

Video, ktoré vás donúti sa zamyslieť nad sebou!

„Pracujem tu od tej doby, kedy sem Bubbles dorazila, a musím povedať, že je dnes v rovnakej kondícii, ako bola vtedy,“ povedal manažér farmy Richard Craddock pre agentúru AP.

A tak zatiaľ čo dospievali, starli a striedali so zamestnancami farmy, Bubbles ďalej spokojne žije na farme. Svoje šesťdesiatku oslávila, ako by každý správny osol mal, mrkvou. A dokonca pre ňu pripravili aj špeciálne tortu.

„Vyzerá teraz už síce na svoj vek, ale v srdci je stále mladá,“ dodáva manažér farmy a verí, že ešte nejakú dobu si spoločnosť najstarší oslice sveta užijú. Veď je pre zamestnancov firmy vraj niečo ako zvieracie babička.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Z tejto hudobnej novinky majú Slováci zimomriavky. Hit má názov Korene (VIDEO)

Ivan Mihale

Chorváti potrebujú slovenské rysy. Chorvátske majú totiž veľký problém

Ivan Mihale

Vo veku 93 rokov zomrel slovenský básnik Viliam Turčány

Ivan Mihale