Na Tankových dňoch Laugaricio sa predstaví takmer 200 kusov vojenskej techniky

Bojové ukážky, letecké súboje, dobové tábory od rímskych čias až po súčasnosť a bohatý program pre verejnosť ponúka najväčšia military šou na Slovensku – Tankové dni Laugaricio 2019.

Ako informovali organizátori zo združenia Tank Laugaricio, program sa začne v sobotu (29. 6.) o 10.00 h v katastri obce Trenčianske Stankovce v Trenčianskom okrese slávnostným výstrelom. Po defilé techniky a ukážkach činnosti vojenskej polície predstavia organizátori v hlavnom programe obranné boje o centrum Slovenského národného povstania.

Tankové dni Laugaricio 2019 ponúknu takmer 200 kusov vojenskej techniky – viac ako 70 ľahkých kolesových vozidiel, 44 kusov ťažkých kolesových vozidiel, 37 pásových vozidiel, 21 vojenských motocyklov a 16 lietadiel a vrtuľníkov.

„Chýbať nebudú prelety lietadla Aero L29 Delfín, letecké ukážky z prvej svetovej vojny a ukážky Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Od 16.00 h je na programe prezentácia útoku Rumunskej kráľovskej armády počas oslobodzovania obce Oremov Laz, nasledovať budú dynamické ukážky tankov so streľbou a voľné jazdy pre divákov,“ informujú organizátori.

V Kremnici sprístupnia najdlhší lanový most na Slovensku, bude smerovať na Skalku

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale