Transfúzka/Igor Hraško

Na Ružinovskú transfúzku až koncom apríla. Levická nemocnica urgentne potrebuje krv!

Podľa informácií na linke Národnej transfúznej služby v Bratislavskom Ružinove sa dostanete na termín darovania až po 20.-tom apríli. Výzva zabrala podľa slov službukonajúcej sestričky na registrácii darcov. V iných mestách však krv stále chýba. V utorok darovalo krv v levickej nemocnici 63 darcov.

Zdroj: teraz.sk

Levická nemocnica urgentne potrebuje krv. Odbery sa konajú každý utorok od 7.00 do 11.00 h na hematologicko-transfúziologickom oddelení. „Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme museli prijať viacero opatrení, jedným z nich je, že žiadame darcov o telefonické ohlásenie záujmu o odber,“ uviedol primár oddelenia Jozef Varga.

Záujemcovia sa môžu hlásiť číslach 036/6312 804 alebo 036/6379 496. „Následne bude darca objednaný na konkrétny termín. Pristúpili sme k tomu z dôvodu, aby sa predišlo zhromažďovaniu väčšieho počtu osôb na odbernom mieste. Do priestorov oddelenia je možný vstup len s ochrannými prostriedkami, teda s ochranným rúškom a rukavicami,“ skonštatoval Varga.

V utorok darovalo krv v levickej nemocnici 63 darcov. „Celková potreba darcov po prepuknutí pandémie nového koronavírusu klesla v Nemocnici Levice o 26 percent,“ povedal Varga. Od začiatku roka prišlo darovať krv 472 darcov.

Vstup na hematologicko-transfúziologické oddelenie je možný hlavným vstupom do budovy polikliniky, kde bude vykonaná vstupná triáž, meranie telesnej teploty a vyplnenie dotazníka o prípadnej cestovateľskej anamnéze pacienta. Na samotnom oddelení je potrebné vstupný filter z dôvodu bezpečnosti darcov aj zamestnancov nemocnice zrealizovať znovu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale