Transfúzka/Igor Hraško

Na Ružinovskú transfúzku až koncom apríla. Levická nemocnica urgentne potrebuje krv!

Podľa informácií na linke Národnej transfúznej služby v Bratislavskom Ružinove sa dostanete na termín darovania až po 20.-tom apríli. Výzva zabrala podľa slov službukonajúcej sestričky na registrácii darcov. V iných mestách však krv stále chýba. V utorok darovalo krv v levickej nemocnici 63 darcov.

Zdroj: teraz.sk

Levická nemocnica urgentne potrebuje krv. Odbery sa konajú každý utorok od 7.00 do 11.00 h na hematologicko-transfúziologickom oddelení. „Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sme museli prijať viacero opatrení, jedným z nich je, že žiadame darcov o telefonické ohlásenie záujmu o odber,“ uviedol primár oddelenia Jozef Varga.

Záujemcovia sa môžu hlásiť číslach 036/6312 804 alebo 036/6379 496. „Následne bude darca objednaný na konkrétny termín. Pristúpili sme k tomu z dôvodu, aby sa predišlo zhromažďovaniu väčšieho počtu osôb na odbernom mieste. Do priestorov oddelenia je možný vstup len s ochrannými prostriedkami, teda s ochranným rúškom a rukavicami,“ skonštatoval Varga.

V utorok darovalo krv v levickej nemocnici 63 darcov. „Celková potreba darcov po prepuknutí pandémie nového koronavírusu klesla v Nemocnici Levice o 26 percent,“ povedal Varga. Od začiatku roka prišlo darovať krv 472 darcov.

Vstup na hematologicko-transfúziologické oddelenie je možný hlavným vstupom do budovy polikliniky, kde bude vykonaná vstupná triáž, meranie telesnej teploty a vyplnenie dotazníka o prípadnej cestovateľskej anamnéze pacienta. Na samotnom oddelení je potrebné vstupný filter z dôvodu bezpečnosti darcov aj zamestnancov nemocnice zrealizovať znovu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová o potravinách: Keby videla nebohá babka, že dovážame zemiaky z Francúzka, asi by tomu neverila

Ivan Mihale

Hlavne o-pa-tr-ne. Pomalé uvoľňovanie opatrení má svoj význam, tvrdí Kollár

Ivan Mihale

Nórsko a USA podpísali novú obrannú dohodu. Taká pekná krajina to bola, to Nórsko

Ivan Mihae