Zdroj: akv.sk

MUDr. Bukovský prináša úplne nové zistenia, ako sa ochránite pred Covidom. Očkovanie to nie je

Igor Bukovský sa pozastavil nad tým, že novinári vyzdvihujú rôzne medicínske spôsoby, ako sa ochrániť pred Covidom. Novinár Denníka N básnil o očkovaní proti chrípke. Pritom má minimálny efekt. O spôsoboch, ktoré dokázateľne znižujú riziko úmrtia pri Covide o desiatky percent, nepíšu.

Lekár I. Bukovský hneď v úvode svojho videa oznamuje, že ak sa chcete skutočne ochrániť pred vírusom SARS-COV-2, mali by ste sa stať vegetariánom, alebo peskotariánom.

Novinár Denníka N napísal článok

Následne prenáša diváka  videa do januára 2021, kedy novinár Otakar Horák z Denníka N napísal článok o tom, ako prekonal Covid-19. Novinár sa odvolal na istý medicínsky časopis a tvrdil, že sa podľa rady v článku, s manželkou dal na jeseň očkovať proti chrípke. Na základe tohto očkovania mali potom ľahký priebeh Covidu.

Bukovský upozorňuje na nezrovnalosti a absurdity verejnej komunikácie týchto ľudí. To, čo hovoria verejne, istých ľudí totiž ovplyvňuje, ale informácie, ktoré oni sprostredkúvajú, nie sú správne.

Spôsob stravovania je kľúčový

Bukovský hovorí že očakáva, že na základe informácií ktoré práve prináša, sa viacerí, vrátane novinára Denníka N, rozhodnú stať sa vegetariánmi, alebo peskotariánmi. Pretože, ako upozorňuje MUDr. Bukovský, ak očkovanie proti chrípke znižuje riziko, že pacient skončí na jednotke intenzívnej starostlivosti, niekoľkonásobne sa dá tento efekt dosiahnuť správnym typom stravy.

Podľa MUDr. Bukovského, z 2884 skúmaných osôb, mali ľudia na vegetariánskej strave až o až o 73% nižšie riziko, že by pri kontakte s chorými pacientami Covid dostali, alebo že by mali stredne ťažký až ťažký priebeh ochorenia. Tieto informácie priniesli vykonané štúdie. Vegetariánska strava mala enormný efekt na úmrtia v krajinách, kde bolo úmrtí s Covidom a na Covid najviac. Tento efekt sa potvrdil aj pri zdravotníckom personáli v prvej línii.

Vegetariáni a peskotariáni verzus paleo diéta

Peskotariáni – vegetariáni, ktorí konzumujú ryby, mali riziko ťažkého priebehu a úmrtia nižšie „len“ o 59%. Podľa všetkého pozitívny efekt majú vitamíny a minerály v takejto strave, ale aj dlhodobý vplyv stravy na črevnú mikrobiotu.

Naopak, ukázalo sa, že ľudia, ktorí uviedli, že sa stravujú nízko-sacharidovým a vysoko proteínovým modelom stravy, mali vyššie riziko v porovnaní s ľuďmi, ktorí uviedli, že sa stravujú vegetariánsky.

Výsledky treba verejne komunikovať

„Oveľa väčšiu ochranu voči Covidu predstavuje spôsob stravovanie, ako očkovanie proti chrípke!“ vyhlásil na základe zisteného Bukovský. Uviedol aj, že očakáva, že ľudia, ktorí informujú o veciach, ktoré majú napríklad 7 percentný účinok „niečoho“, sami začnú vo svojom živote praktizovať tento životný štýl. Ale aj, že začnú verejne komunikovať informácie o týchto zásadne vyšších číslach.

Toto sú podľa MUDr. Bukovského tie dôležité informácie, ktoré má verejnosť dostať. Rozumný človek, ktorý sa chce chrániť, môže mať podľa neho aj 300 spôsobov, ako nejaký problém riešiť. Avšak potrebuje ich dať do postupnosti, zoradiť ich, dať im jasnú hierarchiu. „Nie každé riešenie je rovnocenné!“ upozorňuje lekár. Takže keďže zatiaľ, čo vitamín D znižuje riziko ťažkého stavu či úmrtia o cca 80% a spôsob stravovania tiež dokázateľne o desiatky percent, „toto sú faktory, ktoré sú oveľa závažnejšie a vplyvnejšie,“ upozorňuje lekár.

Ďalšie dôležité faktory sú optimálna hmotnosť, optimálny krvný tlak a cukor v krvi.

„Aký majú zmysel opatrenia, ktoré prinášajú výsledok na úrovni pár percent?“ pýta sa záverom videa lekár. „Očakávam, že novinári, vrátane pána Horáka budú informovať verejnosť o tom, že existujú oveľa vplyvnejšie a zásadnejšie opatrenia, ako sa chrániť pred akoukoľvek infekciou, vrátane Covidu-19. Že existujú opatrenia, ktoré zásadným spôsobom môžu ovplyvniť zdravotný stav človeka aj celej našej spoločnosti,“ uzavrel obľúbený lekár.

Zdroj: HD

Bukovský: Rúška a respirátory vás neochránia pred baktériami a vírusmi. Nie sú prospešné ani pre ľudskú dušu

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale