Foto: pixbay.com

Mníšky misionárky otehotneli. Cirkev zisťuje, ako k tomu došlo

Katolícka cirkev rieši ďalší z rady škandálov. Dve z mníšok patriacich k nemenovaným rehoľným rádom na Sicílii sa vrátili zo svojich misijných ciest tehotné. Cirkev teraz vyšetruje, ako k tomu došlo.

Prípad tehotných žien, ktoré zložili sľub cudnosti, spôsobili medzi klérom dosť veľký rozruch. Ako uviedla talianska agentúra ANSA, obe ženy pochádzali z Afriky a do svojich krajín sa vrátili, aby tam prevádzkovali misijnú činnosť.

Jedna z mníšok, 34-ročná žena, zistila, že je tehotná až pri vyšetrení v nemocnici, kam sa prišla sťažovať na bolesti brucha. Druhá zo žien má byť podľa britského denníka The Sun matka predstavená, ktorá pôsobí v inštitúcii pomáhajúcej seniorom.

Betlehemy z celého Slovenska vystavujú v Tatranskej Lomnici

„Bolo spustené vyšetrovanie. Obe porušili prísne pravidlá celibátu, ale blaho ich detí je prednejšie,“ uviedol denníku Sun jeho vatikánsky zdroj. Obe mníšky môžu byť teraz zbavené svojich sľubov opustia svoje poriadky, aby sa mohli o svoje deti starať. Matka predstavená už údajne odcestovala späť na Madagaskar, odkiaľ pochádza.

Prebiehajúce cirkevné vyšetrovanie má za úlohu okrem iného zistiť, či došlo k počatiu dobrovoľne. Tento rok v januári pápež František priznal, že v radoch cirkvi údajne dochádza k prípadom zneužívania a znásilňovania mníšok kňazmi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Archeoskanzen v Nižnej Myšli pozýva návštevníkov na Cestu do praveku

Ivan Mihale