Ministerstvo kultúry SR/Igor Hraško

Ministerstvo kultúry chce prostredníctvom dotazníka zefektívniť pomoc aj získať údaje o finančných stratách

Formulár, vyplnením ktorého chce rezort kultúry zefektívniť pomoc v kultúrno-kreatívnom priemysle, nateraz odoslalo 4 594 žiadateľov. Informovalo o tom Ministerstvo kultúry SR (MK SR) na svojej stránke. Píše portál webnoviny.sk

Záujemcovia ho môžu vyplniť do pondelka 19. októbra, dostupný je na stránke rezortu pod odkazom Formulár. Ministerstvo chce vďaka dotazníku získať údaje o finančných stratách spôsobených pandémiou COVID-19 v jednotlivých oblastiach kultúrneho a kreatívneho priemyslu či počty ľudí pracujúcich v ňom.

Svoje prípadné otázky v tejto súvislosti môžu umelci adresovať na pripravený mail alebo sa obrátiť na špecializovanú infolinku, ktorá je k dispozícii počas pracovných dní vrátane pondelka 19. októbra od 9.00 do 16.00 hod.

Získané informácie budú podľa ministerstva dôležité aj na určenie výšky mimoriadnych dotácií z jeho dotačného systému. Nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR, ktorý schválila vláda 7. októbra, by mal umožniť ministerstvu poskytovať finančné dotácie počas mimoriadnej situácie, akou je aj pandémia COVID-19. Ak zákon odsúhlasí Národná rada SR, mal by nadobudnúť účinnosť 1. novembra tohto roka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Jadranka: Ľudová zmeska

Dušan Kasenčák

Lúčnica na svetovej výstave v Bruseli (1958)

Dušan Kasenčák

Goralské tanečné sólo – z filmu Balada o Vojtovej Maríne

Dušan Kasenčák