Cyklochodník/Igor Hraško

Ministerstvo dopravy podporí cyklodopravu, z projektu získa viac ako 100-tisíc eur

Ministerstvo dopravy a výstavby získa z medzinárodného projektu Interreg takmer 104 tisíc eur na podporu cyklodopravy a cykloturistiky. Ako ďalej informoval Ivan Rudolf, poradca rezortu dopravy pre komunikáciu, túto sumu a plus spolufinancovanie vo výške vyše 18-tisíc eur chce ministerstvo použiť na rozvoj cyklistickej infraštruktúry v Dunajskej oblasti. Píše portál webnoviny.sk

Aktívna podpora cyklistickej dopravy

Peniaze sú určené na tvorbu akčného plánu zlepšenia existujúcej siete cyklotrás, na rozvoj cyklistických politík na národnej a nadnárodnej úrovni, či zvyšovanie povedomia príslušných zainteresovaných aktérov o potrebách cyklistov.

„Na ministerstve dopravy sa aktívne venujeme podpore a rozvoju cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Tento rok sme už formou dotácie podporili 61 projektov v rámci historicky prvej „Cyklovýzvy MDV SR“ za vyše 13 miliónov eur. Podpora cyklodopravy však nie je iba o peniazoch, robíme aj propagačné a osvetové kampane. Verejnosť už dobre pozná „Do práce na bicykli“ a „Do školy na bicykli“. Koniec koncov je to aj naša úloha z Programového vyhlásenia vlády a som veľmi rád, že medzinárodná spolupráca v Dunajskom regióne v rámci medzinárodného projektu Interreg „Danube Cycle Plans“ nám v tom pomôže,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Definovanie národnej siete cyklotrás

Projekt má na ministerstve na starosti novovzniknutý odbor stratégie dopravy, ktorý má vo vecnej pôsobnosti aj cyklistickú dopravu a cykloturistiku. V rámci tohto projektu rezort dopravy v súčasnosti pripravuje aktualizáciu platnej Národnej stratégie rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky, ktorej súčasťou bude aj definovanie národnej siete cyklotrás.

Hlavným partnerom projektu je Rakúska agentúra pre životné prostredie. Projekt bude implementovaný do konca roka 2022, pričom účastníkmi sú aj partneri z Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Srbska, Rumunska a Bulharska.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale