MIMORIADNA SPRÁVA: Na strednom Slovensku je momentálne bez elektriny približne 1 500 domácností

Silné búrky, ktoré sa v nedeľu večer prehnali Banskobystrickým a Žilinským krajom, spôsobili vážne poruchy na elektrickom vedení. V nedeľu od 22:00 zostalo v oboch krajoch bez prúdu viac ako 6 000 domácností. Momentálne je stále bez elektriny približne 1 500 odberných miest. „Výpadky dosiahli na strednom Slovensku úroveň kalamity. To znamená, že za posledných 24 hodín bolo bez elektriny na viac ako tri minúty vyše 30-tisíc odberateľov,“ uviedol v tlačovej správe hovorca Stredoslovenskej distribučnej a.s., Miroslav Gejdoš.

Najväčšie výpadky elektriny evidujú v okrese Žiar nad Hronom, a to v Kremnici, Starej Kremnici a v Ladomerskej Vieske. Ďalšie poruchy energetici riešia v Rimavskosobotskom okrese, v okrese Krupina a v okrese Liptovský Mikuláš.

MEDZI TÝM V INDII: Populácia tigrov stúpla na takmer 3 000 jedincov

Najviac problémov na elektrickom vedení spôsobili popadané stromy a konáre. V niektorých prípadoch potrhali a poškodili vodiče alebo stĺpy. Na viacerých miestach došlo aj k požiarom. „Situácia nám nedovolila odstrániť všetky poruchy počas noci. Na svitaní energetici vyrazili opäť do terénu, aby obnovili dodávky energie hneď, ako to bude možné. Prácu im však komplikuje mokrý neprístupný terén,“ uviedol Gejdoš.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Jasovskú jaskyňu ročne navštívi 20.000 ľudí, medzi nimi sú aj zahraniční turisti

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale