Hlavný hygienik Ján Mikas. Foto N – Tomáš Benedikovič

Mikas odpovedal občanovi, že nemá informácie o izolovanom víruse SARS-COV2, ani o účinnosti respirátorov.

Na základe čoho vlastne hlavný hygienik rozhoduje? Občan sa Jána Mikasa listom pýtal na konkrétne štúdie o účinnosti respirátorov. Zároveň chcel vidieť materiál – práce, ktoré dokazujú úspešnú izoláciu vírusu SARS-COV2. ÚVZ odpísal, že také informácie neposkytne, pretože ich nemá!

Informáciu priniesol portál inenoviny.sk. Úrad hlavného hygienika odpovedal na žiadosť občana o informácie prostredníctvom zamestnankyne ÚVZ, Jany Hamade.

Občan žiadal odpovede

Občan napísal Úradu verejného zdravotníctva 4. 4. 2021 list, v ktorom žiadal konkrétne informácie o vedeckom dôkaze o izolovaní vírusu SARS-COV2. Zároveň žiadal o uvedenie presných vedeckých štúdií, ktoré má ÚVZ k dispozícii, ktoré potvrdzujú účinnosť respirátorov pri ochrane proti vírusu.

Odpoveď je neuveriteľná. Mikas nevie!

15.4.2021 ÚVZ občanovi odpísal. Odpoveď je priam neuveriteľná! ÚVZ odmietol informácie občanovi poskytnúť s tým, že požadované informácie nemá!

K izolácii vírusu Ján Mikas prostredníctvom Jany Hamade uviedol, že ÚVZ, ani regionálne úrady verejného zdravotníctva, nevykonávajú izoláciu vírusu SARS-COV2. ÚVZ len odpísal, že nemá potrebné laboratórium, aby takéto overenie vykonali.

Zaujímavé však je, že Ján Mikas neodpovedal občanovi ani na to, z akých zahraničných štúdií čerpá informáciu o existencii izolovaného vírusu SARS-COV2.

Následne sa Mikasov úrad pustil do vysvetľovania toho, čo je to respirátor a akými vyhláškami nariadili jeho nosenie. Avšak na otázku občana, o presne aké vedecké štúdie sa úrad v rozhodovaní o nosení respirátorov opiera, sa ÚVZ vyhol.

Vy o voze, my o koze…

Celkovo, dpoveď ÚVZ by sa dala zhrnúť takto: pýtali sa na kvalitu jabĺk, úrad poslal hodnotenie farby hrušiek. Celú odpoveď ÚVZ si môžete pozrieť TU.

Zdroj: HD

Harabin: Mikas sa trasie, že skončí v Leopoldove

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čaputová s Bidenom prvýkrát osobne: Za toto americký prezident chváli Slovákov!

Ivan Mihale

Dôchodcovia pevnú sumu od januára už nedostanú. Mení sa systém valorizácie

Ivan Mihale

Medveď pravdepodobne prvýkrát na Slovensku zabil človeka

Ivan Mihale