Vrana se zabývala v rodine v Strakoniciach. Foto: Iveta Kotrbová

Medzi chlapcom a vranou vzniklo pekné priateľstvo. Vrana, kvôli susedom, musela ísť preč

13-ročný Kryštof si raz po ceste zo školy všimol vranu, ktorá sa nebála ľudí. Netrvalo dlho a bolo ochotná si vziať kŕmidlo aj z ruky. Keď deťom zatvorili školu, vrana si ho našla na pieskovisku v blízkosti miesta, kde Kryštof býva, píše portál idnes.cz. Vrane dal meno Pepíček a skutočne na jeho volanie reagovala. Vždy sa objavila v okne jeho izby. Dostávala najesť aj napiť sa z mištičky.

Bránila si kamaráta

„Dokonca synovi kradol hranolky z taniera a upíjal z koly. Keď nás mal dosť, tak odletel. Cez noc sme ho doma nenechávali. Zničil nám myš od počítača, kradol figúrky z lega. Manžel mu však postavil za oknom búdku,“ smeje sa Kryštofova mama. Idylka v čistom priateľstve však netrvala dlho. Vrana začala prekážať ľuďom z okolia. Kryštofa si chránila a k iným deťom už nebola tak priateľská. Mnohé z nich jej aj začali robiť zle a ubližovať. Telefonáty na mestskú políciu sa stupňovali a malé mesto sa rozdelilo na dva tábory.

Nádej na priateľstvo

Nakoniec sa zhodli na tom, že najlepšie pre vranu bude, keď ju umiestnia v záchrannej stanici. Pepíčka tam odchytil sám Kryštof. Podľa jeho mamy je však rád, že vrana je na bezpečnom mieste, kde jej už ľudia nerobia zle. Na novom mieste ho budú navštevovať. Mimoriadne priateľské správanie sa vtáka v záchrannej stanici pripísali tomu, že už ho zrejme v minulosti niekto mal doma. „Často sa stáva, že ľudia si doma nechajú mláďa a potom ho pustia von. Tieto vtáky sú však už naviazané na človeka a v prírode sú nešťastné a stále vyhľadávajú kontakt,“ povedal pre idnes.cz vedúci záchrannej stanice Makov Libor Šejna. V stanici má nádej, že si nájde priateľov aj medzi inými operencami.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Strata biodiverzity sa odráža aj na vtáctve, ohrozená je sova plamienka

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Neuveríte koho ocenili Krištáľovým krídlom: Pred pandémiou sme o nich ani netušili

Ivan Mihale

Dcérka napísala list otcovi k jeho sviatku. Ten si ho však už neprečíta. Komu patrili dojímavé slová?

Ivan Mihale

RODIČIA POZOR! Látka E171 vyrobená z nanočastíc( !) v potravinách vážne ubližuje vašim deťom aj vám! Šokuje Linhart (VIDEO)

Ivan Mihale