Foto: FB

Medveď sa rozhodol skontrolovať policajtov na stanici počas nočnej

Poriadne prekvapenie boli slovenskí policajti zo Starého Smokovca vo Vysokých Tatrách, ktorých stanicu navštívil statný medveď. Podivného hosťa ale odvaha opustila, keď sa k nemu jeden z mužov zákona priblížil, a v okamihu zmizol. Bizarný incident sa podarilo zachytiť na kameru.

Veľký hnedý medveď prišiel až ku vchodu na policajnú stanicu, tam sa zastavil, posadil sa a poriadne sa rozhliadol. Potom sa ale zrejme niečoho vydesil a dal sa náhlivo na útek. Nikomu sa našťastie nič nestalo, ale nezvyčajný návštevník ostrieľaných policajtov zo Starého Smokovca prinajmenšom prekvapil. Policajná stanica leží vo Vysokých Tatrách neďaleko lesa, je tak pravdepodobné, že medveď prišiel práve odtiaľ.

Policajných psov nahradia včely! V minulosti boli už používané na hľadanie výbušnín

Video zverejnené policajtmi vzbudilo v ľuďoch nebývalej pobavenie. „Prišiel udať pytliakmi,“ napísal jeden z komentujúcich. „Prišiel vás (policajta – pozn. Redakcie) skontrolovať, či nespíte,“ pridal sa ďalší.

V Tatrách na slovenské dlhodobo platí varovanie v súvislosti s medveďmi. Kvôli hladu šelmy stráca zábrany a strach z ľudí a približujú sa tak bližšie k obývaným oblastiam. Čo ale robiť, keď sa s medveďom náhodou stretnete?

Dôležité je sa mu nepozerať do očí, nezmätkovať a pomaly odchádzať. Medveď väčšinou utečie ako prvý. Pokiaľ ale dôjde k útoku, je dôležité si kľaknúť na zem, rukami si chrániť krk a lakte dať okolo nôh.

Českí potápači boli poctení, že mohli vyčistiť Štrbské pleso

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale