Foto: FOTO: VKontakte.ru/Profimedia.cz - ilustrácie

Medveď napadol štrnásť ročné dievča

Bola to nádejná študentka. Kamaráti ju mali radi a za dva týždne by oslávila 15. narodeniny. Soňa Černigov (14) z dedinky Jodva nachádzajúce sa v Komijskej republike na severe. Ruska sa ich žiaľ nedožila. Osudnou sa jej stala chuť na sladkosti. Keď si šla kúpiť čokoládu do miestneho obchodu, napadol a rozcupoval ju veľký medveď.

Mŕtvolu Soni našli miestni chlapci. Bola ale tak znetvorená, že ju nepoznali. Zavolali preto políciu. Rovnaký problém s identifikáciou mal aj zdesený otec. Rany na tele jeho dcéry boli tak veľké. Medveď jej svojimi mohutnými labami takmer urval hlavu.

„Nechcel som veriť tomu, že hľadám svoju dcéru. Všetko bolo jasné, keď som zavolal na jej číslo a jej začal vo vrecku bundy zvoniť telefón,“ povedal zarmútený otec ruskej stránke Argumenty a fakty.

Zomrela za súmraku

Miestni ľudia si najskôr mysleli, že sa Soňa stala obeťou svorky vlkov. Lenže lovci potom identifikovali stopy na zemi a bolo nad slnko jasné, čo dievča postretlo. Na školáčku pred desiatou hodinou v noci zaútočil medveď hnedý. To keď sa vydala kúpiť si do obchodu čokoládu. Vonku sa práve stmievalo.

Policajných psov nahradia včely! V minulosti boli už používané na hľadanie výbušnín

„Medveď žral pravdepodobne odpadky. Dievča sa nachádzala blízko a predátora vyrušila. Skúsení lovci študovali miesto incidentu a potvrdili, že stopy patria medveďovi. Vlk nedokáže takto zohyzdit človeka. Takéto rany dokáže uštedriť len predátor s veľkými pazúrmi,“ vyhlásil predseda Udorského spolku lovcov a rybárov.

Útoky medveďov a vlkov

Dedina Jodva, v ktorej Soňa žila, sa dlhé roky zápasí s útokmi medveďov i vlkov. Vyhladovaní vlci často útočia počas chladných nocí na psov. Miestne očakávajú, že na zastrelenie medveďa, ktorý sa okolo Jodvy pohybuje, úrady čoskoro vystaví povolenie.

Českí potápači boli poctení, že mohli vyčistiť Štrbské pleso

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Medzi chlapcom a vranou vzniklo pekné priateľstvo. Vrana, kvôli susedom, musela ísť preč

Ivan Mihale

Strata biodiverzity sa odráža aj na vtáctve, ohrozená je sova plamienka

Ivan Mihale

V bojnickej zoo sa narodila antilopa vraná, samec dostal meno Eze

Ivan Mihale