Zdroj: Facebook Igor Matovič

Matovičovi sa končí zákonný nárok na štátnych bodyguardov. Draxler: Bude zaujímavé sledovať, či sa ich zriekne

Expremiérovi, súčasne ministrovi financií, Igorovi Matovičovi (OĽaNO) sa na budúci týždeň končí zákonný nárok na štátnych bodyguardov. Ako sa zachová? Fico bol vraj papaláš ale Igor vzal aj pancierovú limuzínu.

Ako totiž upozornil exminister Juraj Draxler, Matovič má na ochranku právo tri mesiace po skončení vo funkcii. Podľa Draxlera bude teraz zaujímavé sledovať, či sa ich zriekne, alebo si ochranku nechá predĺžiť.

V minulosti frflal a nakoniec vzal aj pancierovú limuzínu

„V minulosti to totiž, pri Ficovi, pokladal za strašný papalášizmus a nehorázne mrhanie prostriedkami štátneho rozpočtu. Pri nástupe do funkcie dokonca tvrdil, že vôbec nechce ochranku, nakoniec ju akceptoval aj pancierovanú limuzínu,“ pripomenul exminister v statuse.

Čerpanie eurofondov

Draxler sa vo svojom statuse venoval aj téme čerpania eurofondov. Podľa jeho názoru to v našom prípade vyzerá, že smerujeme ku katastrofe.

„Aj štátna digitalizácia je na tom veľmi zle. A to napriek tomu, že ju u Remišovej spolu riadi jeden z hlavných predvolebných aktivistov kritizujúcich štátnu digitalizáciu pod Smerom (Spoluzakladateľ slovensko.digital.)“

Ani školstvo sa nikam nepohlo

„A to napriek tomu, že sa na ministerstvo nasáčkovali ľudia zo všetkých tých skupiniek, ktoré si roky robili kariéru s frfľania na slovenské školstvo. Dnes sú tam a okrem uvoľnenia trhu s učebnicami urobili veľké nič. A v robení veľkého nič budú pokračovať, pretože ministerstvo verejnosti nepredstavilo žiadnu koncepciu, čo vlastne chce robiť, len všelijaké zmätené legislatívne návrhy, ktoré furt mení,“ tvrdí exminister školstva.

Podobne sa stagnuje ale aj v iných rezortoch. Draxler má preto svoje vysvetlenie. „Prečo sa to deje? Pretože tu sa doteraz politika robila tak, že sa najmä organizovali tlačovky, na kandidátky brali aktivisti, riešenia predstavovali tak, aby sa najmä páčili novinárom.“

Zdroj: Hlavné správy

Matovič znova predviedol, že mu vôbec neprekážajú maniere papaláša

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale