Veľké Zálužie/Igor Hraško

Matičné slávnosti vo Veľkom Záluží

V sobotu 14. decembra 2019 sa vo Veľkom Záluží konali Matičné slávnosti. Bol to program predvianočného obdobia spojený s posedením domácich obyvateľov a ich hostí. Program sa začal niečo po tretej hodine popoludní v spoločenskom dome. Sála bola pekne pripravená, mohutný a široký vianočný stromček v rohu sály jemne ozdobený, na ktorom sa ligotali svetielka v dvoch farbách. I javisko bolo pripravené na vystúpenie protagonistov.

V programe sa postupne predstavili folklórna spevácka skupina Povoja z Piešťan, členky ktorej zaspievali najznámejšie vianočné koledy popretkávané vianočnými o novoročnými vinšami.

ŽSSk-Povoja-Piešťany/Igor Hraško

Po nich sa predstavili členovia folklórnej skupiny Podobenka z Vajnor. Tí si pripravili pásmo nádherných i veselých piesní z Vajnor. Zazneli aj sóla na pastiersky roh i ústnu harmoniku.

FSk Podobenka z Vajnor/Igor Hraško

Nasledovalo vystúpenie speváckej skupiny Drienka tak isto s vianočnými koledami zaspievanými s viachlasom

SS Drienka/Igor Hraško

a na záver to boli Gajdošskí trogári, ktorí predstavili vianočné koledy z Veľkého Zálužia.

Gajdošsí trogári/Igor Hraško

Po vystúpeniach sa všetci spoločne občerstvili výbornou predvianočnou kapustnicou plnou poriadnych húb. Do atmosféry si ešte účinkujúci spoločne zaspievali, porozprávali sa, kapustnicu zajedli rôznymi koláčmi a zapili pivom aj vínom. Skutočne milé dedinské podujatie s nádhernou predvianočnou, priam rodinnou atmosférou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Božidara Turzonovová spomína na Libušku Šafránkovú: Bola pomazanou

Ivan Mihale

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale

Národné tenisové centrum patrilo hitom Karola Duchoňa

Ivan Mihale