Nedostatok DHA v materskom mlieku/Státní zdravotní ústav

Mamičkám v materskom mlieku chýba DHA omega 3 mastná kyselina!

Státní zdravotní ústav Českej republiky publikoval v roku 2018 článok a výsledky štúdie obsahu polynenasýtenej mastnej kyseliny DHA, ktorá sa radí medzi omega 3 mastné kyseliny, v materskom mlieku a jej vplyvom na správny vývoj detí. V sprievodnom článku sa píše aj o tom, že omega 3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre naše zdravie. Ich prísun z prirodzených zdrojov je veľmi dôležitý a to PO CELÝ ŽIVOT!

Potrebujú ich náš mozog, nervy, imunitný systém, oči, srdce a cievy. V samotnej štúdii sa uvádza, že dostatok DHA mastnej kyseliny pozitívne ovplyvňuje vývoj mozgu v detstve, podporuje mentálny vývoj detí, ich pamäť a schopnosť sústrediť sa. Píše sa aj o dennej dávke, ktorú by sme mali dostať do tela. Odporúča sa konzumovať pritom tučné ryby, alebo kvalitný rybí tuk. Ako sme písali v TOMTO článku, je potrebné si vybrať olej, z ktorého sa dokáže vstrebať čo najviac rybieho tuku v našom organizme.

V závere štúdie sa píše nasledovné: „Mnohokrát si nevšímame veci ovplyvňujúce naše zdravie. Médiá sú plné problematiky bezpečnosti potravín, dvojitej kvality potravín a iných tém. Zamyslel sa ale niekto nad nedostatkom mikronutrientov? Veď väčšina z nás prijíma sotva 10% doporučenej dávky DHA. Prečítajte si, čo všetko DHA ovplyvňuje a sami zvážte, čomu sami máte venovať pozornosť. Väčšina ľudí si to neuvedomí ani v čakárni u lekára, kam prichádza s vážnym civilizačným ochorením.“

Preto aj vy venujte pozornosť tomu, čo vaše telo nevyhnutne potrebuje a to sú omega 3 mastné kyseliny.

Tu je štúdia, ktorú si môžete preštudovať celú

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prečítajte si, čo odporúča konzílium odborníkov aby sme ku nám nedovliekli nejaký „delta variant“

Ivan Mihale

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Ivan Mihale

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Ivan Mihale