Foto: facebook

Malo to byť mikro prasa, teraz váži 200kg

Keď si človek kupuje domáceho maznáčika, veľkosť, do ktorej má dorásť, hrá nemálokdy svoju úlohu pri rozhodovaní, aké zviera si kúpiť. Svoje o tom vie rodina Nigela Grahama, ktorá si zaobstarala mikroprasátko, ale po čase sa ukázalo, že nie je tak mikro, ako by malo byť. Dorástol do veľkosti štandardného prasaťa a váži takmer dva metráky.

Nigel Graham z Veľkej Británie adoptoval v roku 2014 pre svoju ženu Sam, ktorá trpí alergiou na mačky, miniatúrne prasa. V dospelosti zviera nemalo dorásť do väčších rozmerov, než je zhruba stredne veľký pes, teda maximálne 35 kilogramov.

Včely z najvyššie položeného včelnica na zimu zmenili adresu

K dátumu 17. októbra 2019 prasa váži podstatne viac, takmer 200 kilogramov. Každý deň zje 10 kíl jedla a obýva spodné poschodie rodinného domu potom, čo odmietlo spať vonku.

Je to naša tretia dcéra, tvrdia chovatelia

Rodina musela pre pohodlie svojho prerasteného maznáčika urobiť niekoľko stavebných úprav, napríklad má prasa svoj vlastný vchod, ktorým môže prechádzať na záhradu a späť.

Historické okienko: Aká bola móda za socializmu?

Spí na ortopedickej matraci a jej páničkovia sa museli naučiť, ako sa o tak veľké zviera starať. Aj cez tieto drobné komplikácie berú Nigel a Sam svojho prerasteného maznáčika ako právoplatného člena domácnosti. „Berieme ju ako svoju tretiu dcéru,“ povedal o prasnicu Nigel.

Ani jeho žena si nesťažuje. „Je čistotnejší ako jedna z mojich dcér aj mi preukazuje viac lásky,“ podotkla Sam.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Medzi chlapcom a vranou vzniklo pekné priateľstvo. Vrana, kvôli susedom, musela ísť preč

Ivan Mihale

Strata biodiverzity sa odráža aj na vtáctve, ohrozená je sova plamienka

Ivan Mihale

V bojnickej zoo sa narodila antilopa vraná, samec dostal meno Eze

Ivan Mihale