Igor Matovič/ Zdroj: TASR

Ľudia naložili Matovičovi: Pavlínke chcel urobiť radosť a odtrhol zákonom chránený kvet?!

Na konci víkendu sa expremiér Igor Matovič opäť raz vystatoval na sociálnej sieti. Pochválil sa , aké prekvapenie prichystal pre svoju drahú Pavlínku. Nevinný darčekom si ale možno zarobil na poriadny malér! Status neskôr upravil a všetkých nás, spôsobom jemu vlastným, upokojil.

Mohla to byť drahá kytička?

Igor, Igor! Na statusy súčasného ministra financií si už ľudia ako tak zvykli, ťažko ale zvykli. Obvinil v nich už hádam každého a keď nie to, poľutoval sa či „povtipkoval” o tom, ako sa namiesto obyčajného šampónu pre mužov, osprchoval tým pre mačky. Teraz ľudí pobúril na sociálnej sieti niečím úplne iným. Niečím, čo podľa mnohých nie je v súlade so zákonom.

„Vy dnes ako?” spýtal sa Matovič na svojom Facebooku. „Z lásky mojej Láske z lúky pri Lučenci,” vyznáva sa. Aj keď to vyzerá na romantika ako „bič“, pod príspevkom sa spustila vlnka kritiky. Mnohí obvinili expremiéra z toho, že kytičku, ktorú chce venovať Pavlínke, urobil zo zákonom chráneného kvetu, presnejšie z Klinčeka lesklého.

Rozobrali ho v komentároch

„Krajina je plná odvážlivcov nepoužívajúcich logické myslenie – ale vyrvať zo zeme rastlinu, ktorá je chráneným druhom so spoločenskou hodnotou cca 70 euro, ak nie viac a pochváliť sa tým verejne na sociálnej sieti, na to človek veru musí mať g*le. V tomto prípade, žiaľ, ani nevedomosť neospravedlňuje. Len kvôli tej úbohej rastlinke nezvolajte tlačovku,” znel prvý kritický komentár, ktorý sa objavil pod príspevkom. V ňom komentujúci označil kvet za Klinček lesklý. „Výborne tlieskam Vám. Ako už niekto poukázal, natrhali ste veľmi vzácny endemit Klinček Lesklý, ktorý rastie len u nás a nikde inde na svete, zákonom chránený. Budajovi isto trhá jeho ekologické srdiečko,” znel ďalší.

Aj keď sa o Klinček jedná, podľa všetkého ide o Klinček slzičkový, ktorý na Slovensku môžeme nájsť kade tade. Dôvod je prostý a to, že ten lesklý rastie až pri 1300 metroch nad morom pri Tatrách. Práve ten patrí k druhu rastlín, ktoré sú u nás takmer ohrozené. Avšak o aký kvet presne ide, necháme na posúdenie odborníkom.

Zdroj: eReport/ redakcia Szd

Slovník „hodný“ expremiéra! Matovič reaguje na nízky záujem o Sputnik: Aby hlupáci na jeseň ešte nebanovali, uviedol.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale