Foto: pixbay.com

Lovca v Arkansase zabil jeleň, ktorého práve strelil

66-ročný lovec Thomas Alexander v americkom štáte Arkansas prišiel o život, keď ho napadol jeleň, o ktorom si myslel, že ho zastrelil. O neobvyklom prípade informovali americké médiá.

Alexander na jeleňa v pohorí Ozark vystrelil z pušky predovky, teda zo zbrane, ktorá sa nabíja cez ústie hlavne. „Nie je jasné, ako dlho ho (jeleňa) nechal ležať, ale išiel sa presvedčiť, či je mŕtvy,“ uviedol Keith Stephens z arkansaského loveckého a rybárskeho úradu. „Evidentne nebol,“ dodal.

Čo sa stane s telom veľryby keď uhynie? Jedinečné zábery!

Zviera spôsobilo Alexanderovi početné zranenia. Strelec potom zavolal svojim príbuzným, ktorí pre neho poslali záchranárov. V nemocnici ale lovec zomrel. Nie je jasné, či podľahol zraneniam, alebo napríklad infarktu, ktorý dostal, keď na neho jeleň prekvapivo zaútočil. Čo sa stalo so zvieraťom, nie je jasné.

Podľa Stephensa sa jedná o jeden z najpodivnejších prípadov, s ktorými sa počas svojho dvadsaťročného pôsobenia v tejto agentúre stretol. Pripomenul, že lovcom sa odporúča, aby po zastrelení potenciálne nebezpečného zvieraťa najmenej pol hodiny počkali, než sa k nemu priblíži.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Chorváti potrebujú slovenské rysy. Chorvátske majú totiž veľký problém

Ivan Mihale

Ornitológovia zaznamenali nový druh vtáka, kolibiarika iberijského

Ivan Mihale

Zuzana to vie aj s motykou! Obliekla montérky a šup ho! sadiť stromky

Gabriel Matta