Letné kúpalisko Mičurin otvoria v pondelok, plaváreň bude v lete zatvorená

Letné kúpalisko Ekoiuventa, známe aj ako Mičurin, na Búdkovej ulici v Bratislave otvoria v pondelok 1. júla. TASR to potvrdilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. V čase prevádzky letného kúpaliska bude plaváreň organizácie Iuventa – Slovenský inštitút mládeže zatvorená.

Kúpalisko s letnou prevádzkou bude v prípade priaznivého počasia otvorené do 15. septembra každý deň v čase od 9.00 do 19.00 h. V areáli sa nachádza bazén dlhý 20 a široký sedem metrov. Jeho hĺbka je 1,30 až 1,50 metra. Prevádzkuje ho organizácia Iuventa, ktorá je priamo riadenou príspevkovou a rozpočtovou organizáciou rezortu školstva.

Počas letných prázdnin je zatvorená krytá plaváreň. Otvoriť by ju mali opäť začiatkom septembra.
K prerušeniu prevádzky letného kúpaliska došlo v roku 2015 pre nevyhovujúci technický stav bazénu, ktorý nezodpovedal požiadavkám platnej legislatívy, ale ani normám na prevádzkovanie. Začiatkom leta 2017 jeho prevádzku po rekonštrukcii obnovili. Obnovou prešli okrem samotného bazénu aj sociálne zariadenia či okolie amfiteátra v objekte. Kapacita kúpaliska je maximálne 150 ľudí.

VÝROČIE: Tento mesiac uplynie 70 rokov od Levočskej vzbury

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale

Národné tenisové centrum patrilo hitom Karola Duchoňa

Ivan Mihale

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale