Zdroj: Facebook/ Juraj Mesík

Lekár a analytik Mesík šokuje: Prečo je Sputnikom zaočkovaných tak málo Rusov? Lebo je to šmejd?

Vyštudovaný lekár a analytik globálnych rizík Juraj Mesík je veľkým zástancom používania Ivermectinu v boji proti koronavírusu. Na sociálnej sieti sa zameral nielen na acylpirín ale aj na „sputnikiádu“. A jeho postoj k ruskej vakcíne Sputnik V a jej aplikácii v Rusku je zaujímavý.

Ako vyštudovaný lekár vie Mesík odborne hovoriť o liekoch, ktoré môžu v boji proti COVID-19 pomáhať.

Predohra k acylpirínu

Preto v úvode Mesík prináša krátku poznámku k vyhláseniu spolku slovenských lekárnikov ohľadom acylpyrínu (aspirín) ako prevencie dlhého Covidu „Titulky v novinách sú zavádzajúce – varovanie platí pre väčšie dávky a pre ľudí so žalúdočnými vredmi. Preventívne sa ako prevencia trombóz aspirín berie v dávkach 80 – 100 mg denne a v nich je aj pri dlhodobom (mesiace aj viac) podávaní pre veľkú väčšinu ľudí bezpečný,“ konštatuje Mesík.

O Sputniku vieme veľmi málo

Mesík sa však oprel aj do Sputnika. „O kvalite Sputnika toho vieme veľmi málo. Pozornosť každého inteligentného človeka by mala zaujať skutočnosť, že v Rusku, ktoré ho ponúka celému svetu, je 11. apríla zaočkovaných podľa ruských oficiálnych zdrojov 6 percent obyvateľov. V Maďarsku, ktoré ho dováža, ich je zaočkovaných 30 percent. Teda 5-krát viac. Aj na Slovensku, kde pred lietadlom s paletami Sputnika ´šaškovalo remdesivirové trio´ Matovič – Krajčí – Jarčuška, je zaočkovaných skoro 3-krát viac ľudí ako v Rusku,“ konštatuje Mesík.

Podľa neho by mala znieť otázka ohľadom Sputnika takto: Prečo Kremeľ nezachraňuje vlastných ľudí, ale vyváža vakcínu do sveta? „Ponúka sa viac odpovedí. Žiadna nie je pre Moskvu priaznivá. Buď v mene súkromných ziskov v Kremli kašľú na životy vlastných ľudí, alebo je pre Moskvu propaganda dôležitejšia ako životy Rusov. Alebo je vakcína šmejd, ktorú radšej vyvezú sprostáčikom do sveta, než by ju podávali vlastným,“ šokuje Mesík.

Zdroj: HD

Než sa exminister zdravotníctva Krajčí úplne rozplynie, niekde v salarabandalare, mohol by vysvetliť aspoň toto

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale