Kúpiť hotové, alebo si spraviť vlastné?

Policový regál na mieru/Igor Hraško

Mnohé domácnosti sa veľakrát stretávajú s priestorovým problémom. Kam uložiť pribúdajúce veci – oblečenie, topánky, krabice s náradím, rôzny materiál. Ak je k dispozícii garáž, či pivnica, väčšinou to putuje tam. Ak však treba následne niečo nájsť, je s tým problém.

Ale aj v tej garáži, aj v tej pivnici je dobré mať všetko na poriadku a uložené v dosahu. Schodným riešením je policový regál. Otázka je, oplatí sa kúpiť nový, ponúkaný v obchode, alebo je optimálnejšie riešenie urobiť si vlastný. Na prvom mieste rozhoduje priestor. Ak sa vám vojde štandardizovaný regál vyskladateľný na vaše požiadavky, priplatíte si asi dvojnásobok, ale máte to bez premýšľania. A je to vhodnejšie riešenie pre tých menej technicky zdatných. Horšie je to v prípade, že sa vám regál z obchodu na miesto nezmestí, alebo by pri ňom ostal nevyužitý priestor. V tomto prípade je riešenie – „na mieru“.

Dnes nie je problém ísť do špecializovaného obchodu, kde vám aj laty, aj dosky napília na mieru. Vám už zostane len to celé poskladať – zošróbovať. Tí šikovnejší si to poľahky urobia sami. Je potrebná len trocha predstavivosti – aby ste vedeli aké laty, dosky a koľko, a ako to celé poskladať. Ak si to aj nakreslíte, je to jednoduchšie. Samozrejme, je dobrá aj trocha praxe s podobným projektom. Mnoho návodov je dnes už aj na rôznych internetových kanáloch, kde sa dá pozrieť aj postup i nabrať inšpirácia. Na záver sa však môžete tešiť z vlastnoručne urobeného. A netreba sa toho báť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Žilina má k dispozícii ďalšiu nabíjačku pre elektromobily

Igor Hraško

V Bratislave sa zrazila dodávka s autobusom MHD, 6 osôb je zranených.

Igor Hraško

AKTUÁLNE: Obmedzenie v doprave po zrážke kamiónov v Prešove

Igor Hraško

Pridaj komentár