Foto: youtube.com/The Moscow Times

Kresťania v koncoch! Kňazi vylievali svätenú vodu na mesto z lietadla (VIDEO)

Ruská pravoslávna cirkev dňa 11. septembra 2019 podnikla rázny krok k ukončeniu cudzoložstva a opilstva v meste Tver. Práve tento deň sa v kalendári značí ako Deň triezvosti, a kňazi sa tak rozhodli vyraziť do nebies a posvätiť Tver svätenou vodou.

VIDEO: Na hladine vody sa plavilo záhadné monštrum! Toto by ste nečakali

Po tom, ako sa kňazi vzniesli do výšky takmer 250 metrov nad zemským povrchom, začali na mesto liať svätenú vodu v objeme 70 litrov. Predtým sa, samozrejme, pomodlili. Na palube lietadla sa s nimi nachádzal aj manželský pár. Muž z tohto páru neskôr tvrdil, že sa v ten deň zázračne vyliečil z alkoholizmu.

„Každú chorobu zapríčiňuje vírus a vírus je démon. Každá choroba má teda duchovný základ,“ uviedol otec Alexander Gorjačev pre stránku Tver News. Práve Gorjačev stál za tým, aby sa svätená voda liala na miesto z kalicha a nie z kadidla, ako je zvyklosťou pri náboženských obradoch. „Vďaka tomu sa rozprášená voda nedostane späť do lietadla,“ vysvetľuje duchovný.

UNIKÁTNA AKCIA: Hasiči odchytili na streche domu čierneho pantera

Kampane proti konzumácii alkoholu pomohli v posledných rokoch zredukovať počet konzumentov, tvrdí Svetová zdravotnícka organizácia. V roku 2005 pripadalo 15,8 litrov alkoholu na človeka. V roku 2016 sa tento pomer znížil na 11,7 litrov alkoholu na človeka.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čaputová s Bidenom prvýkrát osobne: Za toto americký prezident chváli Slovákov!

Ivan Mihale

Dôchodcovia pevnú sumu od januára už nedostanú. Mení sa systém valorizácie

Ivan Mihale

Medveď pravdepodobne prvýkrát na Slovensku zabil človeka

Ivan Mihale