Polícia BA sexuálne zneužívanie

Krajská kriminálka v Bratislave objasnila prípad sexuálneho zneužívania

Polícia Bratislavského kraja zverejnila na svojej fcb stránke informáciu o obvinení pre 56-ročnému Romanovi P. z Bratislavy. Na základe niekoľko mesačného vyšetrovania vzniesol vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície KR PZ v Bratislave obvinenie z trestného činu sexuálneho zneužívania.

K spáchaniu prvého činu malo dôjsť ešte v roku 2003, kedy v súčasnosti už obvinený muž mal v tomto roku 2003, v letnom tábore nadviazať kontakt s poškodeným, v tom čase len 13-ročným maloletým dievčaťom. Polícia skutočnosti zistila na základe výsledkov jej vyšetrovania a zabezpečenia dôkaznej situácie. Následne mal tento muž v toto maloleté dievča od roku 2004, presne nezisteného dňa, až do roku 2005 viac krát sexuálne zneužiť rôznymi spôsobmi. Ako píše polícia v statuse: „K sexuálnemu zneužívaniu maloletého dievčaťa malo počas tohto obdobia dochádzať na rôznych miestach v Bratislave, mimo Bratislavy, vrátane pobytu v tom čase maloletej v letnom tábore kde pôsobil ako hlavný vedúci. V rámci vyšetrovania bolo na základe jednotlivých vykonaných procesných úkonov preukázané, že toto konanie malo vplyv na mravný a fyzický vývin v tom čase maloletej osoby.“
Obvinenému hrozí trest odňatia slobody v zmysle trestného zákona č. 140/1961 Zb. účinného v čase spáchania jeho skutku, na 2 až 10 rokov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Kritické ráno na cestách Banskobystrického kraja

Igor Hraško

Polícia hľadá muža, ktorý nenastúpil do výkonu trestu!

Igor Hraško

Trnavská polícia zverejnila čísla kontrol dychových skúšok

Igor Hraško

Pridaj komentár