Polícia BA sexuálne zneužívanie

Krajská kriminálka v Bratislave objasnila prípad sexuálneho zneužívania

Polícia Bratislavského kraja zverejnila na svojej fcb stránke informáciu o obvinení pre 56-ročnému Romanovi P. z Bratislavy. Na základe niekoľko mesačného vyšetrovania vzniesol vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície KR PZ v Bratislave obvinenie z trestného činu sexuálneho zneužívania.

K spáchaniu prvého činu malo dôjsť ešte v roku 2003, kedy v súčasnosti už obvinený muž mal v tomto roku 2003, v letnom tábore nadviazať kontakt s poškodeným, v tom čase len 13-ročným maloletým dievčaťom. Polícia skutočnosti zistila na základe výsledkov jej vyšetrovania a zabezpečenia dôkaznej situácie. Následne mal tento muž v toto maloleté dievča od roku 2004, presne nezisteného dňa, až do roku 2005 viac krát sexuálne zneužiť rôznymi spôsobmi. Ako píše polícia v statuse: „K sexuálnemu zneužívaniu maloletého dievčaťa malo počas tohto obdobia dochádzať na rôznych miestach v Bratislave, mimo Bratislavy, vrátane pobytu v tom čase maloletej v letnom tábore kde pôsobil ako hlavný vedúci. V rámci vyšetrovania bolo na základe jednotlivých vykonaných procesných úkonov preukázané, že toto konanie malo vplyv na mravný a fyzický vývin v tom čase maloletej osoby.“
Obvinenému hrozí trest odňatia slobody v zmysle trestného zákona č. 140/1961 Zb. účinného v čase spáchania jeho skutku, na 2 až 10 rokov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Do zoznamu UNESCO môžu pribudnúť dve lokality slovenských bukových lesov a pralesov

Igor Hraško / SITA

Dobrovoľníci budú na viacerých miestach Slovenska čistiť vodné toky

Igor Hraško/TASR

V roku 1840 vznikla konská železnica medzi Bratislavou a Svätým Jurom

Igor Hraško/TASR