Autor: Ivan Majerský/ Zdroj: Pravda

Krajniak tvrdí, že medvede ani komáre nie sú u nás posvätné ako kravy v Indii. Súhlasí z odstrelom medveďov

Otázka ochrany medveďov na Slovensku je aktuálne témou, ktorá taktiež vyvoláva napätie. Jedna skupina si myslí, že sú medvede premnožené a ich počet je potrebné znížiť, druhá strana argumentuje ochranou dravcov a prirodzenou reguláciou. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa na sociálnej vyjadril priamo. Ochrana ľudí musí mať pred ochranou medveďov prednosť.

„Ak sú medvede premnožené, treba povoliť ich odstrel,“ vyhlásil minister Krajniak.

Podľa jeho slov sa nám medvede nemôžu sa špacírovať po obciach, záhradách, ani po kuchyniach a parkoviskách hotelov. Preňho je táto situácia neprípustná. Je načase skončiť s „progresívnym šialenstvom,“ podľa ktorého má zviera väčšiu hodnotu ako človek.

„Kam sme sa to dostali, že už prestávame ľudí chrániť pred dravcami, pred komármi…čo sú šelmy a bodavý hmyz posvätné ako kravy v Indii?“ pýta sa Kraniak.

Ako tvrdí, na najbližšej schôdzi bude na kolegov apelovať, aby s týmto, naozaj už problémom, niečo robili. Kritiku liberálnych médií za, v súčasnosti nekorektné politické vyhlásenie, očakáva. A ako vraví, je mu to jedno, ide mu o princíp. Planétu je podľa neho potrebné ochraňovať preto, aby na nej mohli žiť ľudia. Samozrejme v symbióze s prírodou. Ale ak si má vybrať medzi šelmami a ľuďmi, vyberie si ľudí.

„Nie som poľovník a som fanúšikom permakultúry. Ale ľuďom fandím viac ako zvieratám a divokej prírode,“ dodal na záver minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Zdroj: Hlavné správy

Je to potvrdené: Rodiny v hmotnej núdzi dostanú 333 eur na dieťa, kedy a kto ich môže očakávať?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale