Eva Pilarová, Zdroj: TASR

Krádež na cintoríne známej speváčky. Hyenizmus alebo zúfala doba?

Už je to rok, čo českú a slovenskú verejnosť zarmútila informácia o smrti obľúbenej speváčky Evy Pilarovej (†80). V pražských Malvazinkách pravidelne chodí k jej pietnemu miestu veľa fanúšikov. Je smutné, že niektorí si dovolia skutočne nepochopiteľné veci. Vyjadril sa k tomu aj manžel známej speváčky.

Vdovec vraj chodieva na hrob každý druhý deň. Píše portál Topky. Upratuje vyhorené sviečky, zapáli nové, skontroluje kvety. „Najprv ma trochu zarazili davy ľudí, ktoré sem chodili. Ale teraz som rád. Veď to znamená, že mali Evu radi. Raz sa také malé dievčatko pýtalo mamy: A mami, kde leží tá Pilarka? Ľudia o nej evidentne hovoria doma. A to je dobre,“ vraví Jan Kolomazník.

Novela dane z nehnuteľností bude pre Slovákov likvidačná (AKTUALIZOVANÉ)

Zarazilo ho však nepochopiteľné správanie fanúšikov. „Keď totiž vlani ukladal Evu do hrobu, na pomník jej dal okrem iného aj 30-centimetrovú sošku anjela s mačkou v ruke a ďalšiu figúrku mačky. Tie speváčka veľmi milovala. Teraz ale Kolomazník zistil, že ich niekto z hrobu ukradol,“ uvádza sa na portály.

Čo páchateľ krádežou sledoval nie je známe. Či už chcel ukradnuté figúrky speňažiť alebo uchovať pre vlastnú spomienku na známu speváčku, jedno je isté. Krádeže a vandalizmus jednoznačne na miesto posledného odpočinku nepatria. Je to hyenizmus.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Z tejto hudobnej novinky majú Slováci zimomriavky. Hit má názov Korene (VIDEO)

Ivan Mihale

Vo veku 93 rokov zomrel slovenský básnik Viliam Turčány

Ivan Mihale

Oslávenkyňa Patrasová o Arabele: Koľko zarobila za úlohu Xénie?

Ivan Mihale