Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

KONIEC špárania v nose a návrat do normálu po Veľkej noci? Môže to byť realita ale…

O možnom uvoľnení protiepidemických opatrení sa bude rozhodovať po Veľkej noci. V piatok to uviedol minister financií Eduard Heger (OĽANO) dočasne poverený vedením rezortu zdravotníctva, odborníci diskutujú o tom, ako sa život na Slovensku prispôsobí COVID automatu.

„Chceme klesajúci trend udržať a chceme postupne zapínať život späť, ako sme ho poznali pred pandémiou,“ povedal Heger. Dodal však, že počet hospitalizovaných sa nedarí dostať pod hranicu 3000 ľudí, a preto sme v čiernej zóne. Do Veľkej noci nemá podľa neho zmysel nič uvoľňovať píše portál Dnes24 a pokračuje.

Keď sa situácia zlepší, bude sa ešte musieť dodržať tzv. ochranná lehota 12 dní. Podľa dočasného šéfa rezortu zdravotníctva sa tak má zabezpečiť, aby nedošlo „k šokovej reakcii“. Súčasne nastavené opatrenia považuje za dostatočné.

Člen konzília odborníkov Jozef Šuvada pripomenul, že semafor, ktorý by mal fungovať pre jednotlivé regióny, sa prehodnocuje s ohľadom na výskyt nových mutácií nového koronavírusu.

„Z COVID automatu by sme chceli vylúčiť testovanie ako také a chceli by sme ho prepojiť s národnou testovacou stratégiou,“ oznámil s tým, že aj táto problematika sa rozoberá.

Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva na pediatriu Elena Prokopová dodala: „Pokiaľ dodržíme opatrenia a klesajúci trend bude pokračovať, tak môžeme pokračovať v nastaveniach a prejsť možno na regionálnu úroveň. Závisí to od toho, ako sa budeme cez Veľkú noc správať. Ak nám to stúpne, budeme musieť zvážiť iné opatrenia“

Matovičovho tanečníka Ňarjaša rozobrali ľudia do šróbika: Ty análny skialpinista! Už vylez z…

 

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale