Foto: imgur

KATASTROFA: Z kamiónu po havárii ostali len črepiny, vodič zomrel na mieste

Tragicky začiatok týždňa, v Česku na nedávno dokončenom obchvate Lechovice na Znojemsku. Krátko po ôsmej hodine sa tam stretol nákladný automobil s kamiónom. Vodič nákladného vozidla nehodu neprežil.

Nehoda sa stala na obchvate Lechovice neďaleko zjazdu do obce v smere od Brna. Nákladné auto vošlo do protismeru. Protiidúci vodič so sklápacou súpravou sa mu zrejme snažil vyhnúť. Ku konfliktu ale nakoniec došlo, náraz mieril na kabínu a ľavý bok oboch vozidiel, teda práve do miest vodičov.

TRAGÉDIA: ktorá sa zapísala navždy do historie. Na pád lanovky v roku 1992 si možno spomínate aj vy

„Na mieste zasahovali dve jednotky hasičov. Vodič nákladného vozidla so skriňovou nadstavbou nehodu neprežil, z ťahača s nákladom sutiny hasičmi vodiča vyslobodili. Záchranári ho letecky prepravili do Brna,“ uviedol hovorca juhomoravských hasičov Jaroslav Mikoška. Na miesto vyrazila špeciálna ťažká technika, aby odpratala vraky áut.

„V tejto chvíli ešte nemáme overenú totožnosť mŕtveho vodiča. Preverujeme ju. Ťažké zranenia utrpel päťdesiatdeväť ročný vodič, „doplnila hovorkyňa znojemskej polície Lenka Drahokoupilová.

POČASIE: Budeme potrebovať dáždnik alebo skôr slnečné okuliare?

Prečo nákladné auto po vyjdení z miernej ľavotočivej zákruty o kus ďalej na rovnom úseku zamierilo do protismeru, musia policajti zistiť. Jeho jazda mimo jeho pruh bola plynulá, bez stôp brzdenia. Do úvahy sa ponúka mikrospánok. „Je to samozrejme jedna z možností, ktorých môže byť viac, od nepozornosti, telefonovanie či obsluhy rádia až po náhlu nevoľnosť,“ pripomenula hovorkyňa.

Pomôcť by mohli aj motoristi, ktorí v pondelok okolo ôsmej hodiny ráno prechádzali okolo Lechovice. Uvítame prípadná svedectvá a prípadne aj záznamy z kamier ostatných vodičov, „žiada o pomoc Drahokoupilová.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

XIV. Svätoštefanské žehnanie vína vo Vajnoroch

Igor Hraško

Matičné slávnosti vo Veľkom Záluží

Igor Hraško

Chystáte v budúcom roku domácu zabíjačku?

Igor Hraško

Pridaj komentár