KATASTROFA: Vystrašeným cestujúcim a rušňovodičovi pomáhali aj policajti

Pri nedeľnej (28.7.) zrážke vlaku so spadnutým stromom neďaleko Hronskej Dúbravy v okrese Žiar nad Hronom, pri ktorej sa ľahko zranil rušňovodič, pomáhali vystrašeným cestujúcim v silnom daždi aj policajti. Vo vlaku sa viezlo 23 cestujúcich, ktorí vyviazli bez zranení.

Vysoký strom vyvrátilo v dôsledku nepriaznivého počasia, silného dažďa zo šikmého svahu pri hlavnej ceste aj s koreňom. Strom spadol krížom cez hlavnú cestu a zasiahol aj na železničnú trať.

„Po príchode policajnej hliadky k stojacemu vlaku sme zistili, že ide o osobný vlak, ktorý smeroval zo Zvolena do Levíc, na ktorom bolo v prednej časti rozbité vrchné čelné okno, poškodená kabína,“ informovala banskobystrická policajná krajská hovorkyňa Petra Kováčiková.

ŠOKUJÚCE: Bieluha vrátila vypadnutý telefón svojmu majiteľovi zo spodku mora

Policajti podľa jej slov prešli a skontrolovali celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, pričom sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc. Rušňovodiča odviezli k rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá sa pre spadnutý strom nemohla urýchlene dostaviť k vlaku. Následne všetkých cestujúcich po skupinkách previezli do priestorov neďalekej železničnej stanice.

„Spolu s vlakvedúcim organizovane po skupinkách pomohli všetkým cestujúcim aj s batožinou prejsť bezpečne na hlavnú cestu. Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich prišla pomôcť aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom,“ dodala hovorkyňa.

TRAGÉDIA: Muž vypadol pri nehode z auta, utrpel ťažké zranenia

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale