KATASTROFA: Masový úhyn viac než 11 tisíc vtákov, počas jednej noci

Minulú sobotu v americkom štáte Montana sa prehnala silná búrka sprevádzaná krupobitím a tornádami. Zanechala po sebe spúšť ako na majetkoch tak aj v podobe 11 tisícok zabitých a zmrzačených pelikánov, kormoránov a kačíc.

Prírodné živly začali vyčíňať v nedeľu večer miestneho času. Krúpy o veľkosti baseballových loptičiek, sprevádzané vetrom o rýchlosti 110 kilometrov za hodinu, za sebou nechali poriadnu paseku.

Napriek tomu straty na ľudských životoch doposiaľ neboli hlásené. Šťastie už až tak neprialo operencom v okolí jazera Big Lake. Okolie jazera obývalo približne 11 až 13 tisíc vtákov.

Mount Everest je celý posiaty plastami. Dostal prezývku najvyššie smetisko sveta

Medzi obeťami ničivej búrky sú kačice, pelikány či kormorány himalájsky. Vtáky, ktorí boli zmrzačení, majú najčastejšie zlomená krídla a je nepravdepodobné, že dokážu prežiť. Experti sa obávajú, že vtáctvo by následne mohli zdecimovať choroby a infekcie šíriaci sa rozkladajúcich sa mŕtvol.

Žene museli doktori vyťahovať z ucha jedovatého pavúka

Odbor životného prostredia štátu Montana jazero starostlivo monitoruje pre prípad, že by sa situácia vymkla kontrole. „Na druhej strane, hladina jazera je stále pokrytá vtáctvom, ktoré je živé a zdravé. Život ide ďalej,“ dodal Paugh s tým, že tieto prirodzené tragédie živočíšnej ríše sa proste raz za čas stávajú.

TRAGÉDIA: Traktor sa prevrátil na skupinu detí

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ministerstvo dopravy podporí cyklodopravu, z projektu získa viac ako 100-tisíc eur

Igor Hraško/SITA

Nemecko posiela majiteľom lesov aj pre COVID-19 stovky miliónov eur, Slováci sa podobnej pomoci nedočkajú

Prevzatý článok

Testovanie na školách má byť podľa Únie miest Slovenska povinné, inak nebude mať zmysel

Prevzatý článok