Zdroj: oxfordmail.co.uk

Kalkulačka Vám vypočíta dátum, kedy prídete na rad v očkovaní.

Vláda už spustila čakáreň pre ľudí, ktorí sa chcú nechať zaočkovať. Na Slovensku sa aktuálne používajú vakcíny Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Veľa a najmä mladých ľudí však zaujíma, kedy sa dostanú na rad. Kto sa nenechal odradiť a túži po „slobodnejšom“ živote, môže si pozrieť túto zaujímavú kalkulačku.

Podľa portálu Interez, na vývoji kalkulačky, ktorá vám na základe zvolených parametrov pomôže vypočítať dátum, kedy sa dostanete na rad pri očkovaní, sa podieľala aj doktorandka medicíny na Medical University of Warsaw, Dominika Miszewska. Kalkulačku nájdete v tomto priloženom linku. Je to len odhad kde sa nachádzate v rade na očkovanie vakcínou proti COVID-19 na Slovensku. Založená je na kritériách určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19 zverejnených Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky. Autorka kalkulačky ju vytvorila aj pre ďalšie krajiny, napríklad aj pre Českú republiku.

Portál Interez.sk doplňuje: „Do kalkulačky najskôr musíte zadať svoj vek a následne aj vyplniť, či nespadáte do niektorej z kategórií, napríklad, či nie ste zdravotník, pracovník v nemocnici, na odberovom mieste a podobne. Ak máte napríklad 29 rokov, ako autorka tohto článku, podľa zadaných kritérií môžete prvú dávku vakcíny očakávať medzi 13. 6. 2021 a 9. 7. 2021. Druhú dávku dostanete medzi 4. 7. 2021 a 30. 7. 2021. V mimoriadnych prípadoch môžete dostať vakcínu prednostne, ak spĺňate podmienky pre náhradníkov stanovené na tomto mieste.“

Na Slovensku je vyše štvrť milióna dôchodcov v materiálnej chudobe

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale