Foto: pixbay.com

Jeden z týchto čajov vypite pred spaním. Budete spať ako nikdy predtým

Dobrá kvalita spánku je základom pre správny štart nasledujúceho dňa a prežitie v skvelej nálade. Ako to dosiahnuť? Pred spaním môže byť váš spánok ovplyvnený tým, čo pijete.

Vzhľadom na súčasný stav vedeckých poznatkov nie je žiadnym tajomstvom, že dobrý spánok je dôležitou súčasťou nášho celkového zdravia a pohody. A aj keď sa veľmi nestaráte o svoje zdravie, sme si istí, že po dlhom a únavnom dni v práci nie je nič uspokojivejšie ako pokojný spánok. Odpočinok umožňuje nášmu telu regenerovať sa, aby fungovalo efektívne, pretože všeobecné poruchy spánku môžu viesť k vážnym zdravotným problémom, nehovoriac o všeobecnom vyčerpaní.

Saxana prichádza na javisko. V divadle si zahrajú Černocká aj Kraus

Nanešťastie to ovplyvňuje mnoho ľudí, pretože štúdie ukazujú, že iba 30 percent ľudí v Spojených štátoch trpia nespavosťou, ktorá je chronickým ochorením, ktoré sťažuje zaspávanie dokonca aj na dlhú dobu.

Našťastie existujú prírodné spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť zaspať. Z nich sú bylinné čaje najobľúbenejšie. Bylinné čaje, ktoré sa používajú po stáročia na celom svete ako prášky na spanie, sú tiež veľmi zdravé a prinášajú veľa výhod tým, ktorí ich pravidelne pijú.

Vyskúšajte päť najlepších bylinkových čajov, ktoré môžete piť, než idete spať a odpočívať na ďalší deň!

Najlepšie bylinné čaje na spanie

1. Valerián (koreň)

V histórii sveta sa valerián používa opakovane, a to aj počas druhej svetovej vojny, aby pomohol vojakom vyrovnať sa so stresom a úzkosťou. Valerian je bylina, ktorá sa tiež používa na liečbu bolesti hlavy, nervozity a samozrejme nespavosti. Dnes je to populárna tabletka na spanie dostupná vo forme čaju alebo kapsúl.

2. Levanduľa

Levanduľa je ľahko rozpoznateľná vďaka svojej osobitnej, špecifickej vôni, ktorú nemožno zameniť za nič. Bol používaný v staroveku kvôli jeho upokojujúcej povahe. Táto stavba vám tiež môže pomôcť zaspať alebo si oddýchnuť pri každom pití čaju vyrobeného z levandule.

Zbavte sa vrások pomocou aloe vera

3. Citrónový balzam

Citrónový balzam sa často používa na aromaterapiu. Jeho listy sú však teraz najčastejšie sušené a používané na výrobu čaju. V súčasnosti je rastlina známa na zníženie stresu a dosiahnutie kvalitného spánku.

4. Magnolia

Magnolia je kvitnúca rastlina, ktorá existuje už asi 100 miliónov rokov! Čaj magnólie sa zvyčajne vyrába z kôry rastliny, hoci môže obsahovať aj sušené púčiky a stonky. Je známy svojimi anxiolytickými a sedatívnymi vlastnosťami.

5. Harmanček

Harmančekový čaj je pravdepodobne najznámejším čajom na podporu spánku. Harmanček sa tiež bežne používa na zmiernenie úzkosti a zápalu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Chorváti potrebujú slovenské rysy. Chorvátske majú totiž veľký problém

Ivan Mihale

Ornitológovia zaznamenali nový druh vtáka, kolibiarika iberijského

Ivan Mihale

Zuzana to vie aj s motykou! Obliekla montérky a šup ho! sadiť stromky

Gabriel Matta