Ilustračné foto: Úrad práce/Igor Hraško

Hromadné prepúšťanie v Banskej Štiavnici, o prácu zrejme príde viac ako 30 zamestnancov

Hromadné prepúšťanie z oblasti označenej ako „pilovanie dreva“ eviduje v uplynulom týždni v Banskobystrickom kraji ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR). „Hromadné prepúšťanie je nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica,“ uviedla pre agentúru SITA Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR s tým, že ohrozených je 32 zamestnancov. Píše portál webnoviny.sk

Názov spoločnosti, ktorá nahlásila hromadné prepúšťanie, Hrehová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Hromadné prepúšťanie je firma povinná oznámiť ústrediu práce. Za hromadné prepúšťanie sa považuje rozviazanie pracovného pomeru s aspoň 10 zamestnancami, ak firma zamestnáva od 21 do 99 zamestnancov.

V prípade, že má spoločnosť od 100 do 299 zamestnancov, za hromadné prepúšťanie sa počíta rozviazane pomeru s aspoň 10 percentami zamestnancov. Ak firma zamestnáva viac ako 300 ľudí, musí ústrediu práce hlásiť prepustenie minimálne 30 zamestnancov.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vysoké Tatry navštívil rekordný počet turistov, ide o najvyššie číslo za posledných 40 rokov

Igor Hraško / SITA

Zmena územného plánu umožní na farme v Hlohovci vybudovať zoo

Igor Hraško/TASR

Bratislava má štvorfarebný COVID semafor, upozorní na hroziacu pandémiu koronavírusu

Igor Hraško / SITA