Foto: Shutterstock

Hergot, to je bordel. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) sa vraj pomýlil

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) sa vraj pomýlil. Karanténa v trvaní 14 dní sa pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia neruší. Aj keď podľa úradu nemusí byť povinná.

„Karanténa pri prechode cez hranice zostáva od pondelka naďalej povinnou aj pre zaočkovaných. ÚVZ SR vo štvrtok informoval, že karanténa nemusí byť za určitých podmienok povinná pre zaočkovaných. Daná informácia sa ukázala ako nepravdivá.“ Informuje o paradoxe úradných výnosov a nariadení web startitup.sk.

Odvolávam, čo som odvolal

Podľa citovaného portálu ešte „vo štvrtok 15. 4. informoval ÚVZ SR, že sa od 29. apríla povinnosť karantény pri návrate z určitých štátov nebude týkať ľudí zaočkovaných proti COVIDu-19. ÚVZ SR sa mal pri poskytovaní informácií pomýliť. Za vzniknuté nedorozumenie sa ospravedlnili.“

Informáciu v znení „od pondelka sa za určitých podmienok ruší 14-dňová karanténa pre ľudí prichádzajúcich z EÚ a vybraných krajín“ neskôr v podobe ospravedlnenia sa divákom dementovala aj RTVS.

Robert Fico vysvetlil, prečo nosí namiesto respirátora priesvitný štít. Tu je dôvod

Potvrdzujem, čo som potvrdil

„Včera sme informovali, že od pondelka 19. apríla sa za určitých podmienok ruší 14-dňová karanténa pre ľudí, ktorí prídu na Slovensko z nasledujúcich členských krajín Európskej únie (EÚ): Z Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska či Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Podmienkou malo byť buď absolvovanie očkovania, alebo prekonanie ochorenia COVID-19. Informácie sa ukázali ako mylné.“

Zdroj: HD

Chceli ste mať po po očkovaní pokoj? Pfizer oznámil informáciu, ktorá mnohých naštve!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale