Foto: KR PZ Košice

Foto: Šoféroval pod vplyvom drog s chorým dieťaťom v aute!

Policajti ešte v auguste namerali v obci Závadka v okrese Michalovce 25-ročného vodiča, ktorý uháňal rýchlosťou 112 km/h. V aute viezol choré dieťa a tak mu policajti urobili sprievod na urgentný príjem.

VÝSLEDKY TOXIKOLOGICKÉHO VYŠETRENIA

Vodič Octavie sa však policajtom nepozdával. To, že sa nemýlili, v týchto dňoch potvrdili aj výsledky toxikologického vyšetrenia.

VIDEO: V Thajskej zoo našli ježka v dezolátnom stave

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, vodič vystupoval drzo a arogantne, a pôsobil ako opitým alebo pod vplyvom iných návykových látok.

POKUTA OD 200 DO TISÍC EUR

Dychová skúška bola negatívna a tak ho vyzvali, aby sa podrobil aj odberu biologického materiálu na zistenie prítomnosti iných návykových látok.

Vodič to najskôr odmietol, no po chvíli sám požiadal o odber. Podľa výsledkov rozboru u vodiča zistili prítomnosť metamfetamínu (pervitín), amfetamínu a kanabinoidov, teda omamných a psychotropných látok.

VIDEO: Na muža čakalo v tráve nemilé prekvapenie

Priestupok vodiča bude prejednaný v správnom konaní, kde mu hrozí pokuta od 200 do 1 000 eur, a zákaz činnosti do päť rokov. Výsledok toxikologického vyšetrenia bude postúpený ako poznatok príslušnému orgánu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

POČASIE: Prišiel čas vytiahnuť zo skrine zimné rukavice! Mráz zasiahne celé územie Slovenska

TASR

VAROVANIE: Nálet sršňov! V starostlivosti záchranárov skončili dve desiatky ľudí

Tomáš Kubec

KURIOZITA: Ženu pohryzol had a poranila si hlavu, na miesto musel byť okamžite privolaný záchranársky vrtuľník

TASR

Pridaj komentár