Fiat Chrysler/Igor Hraško

Fiat Chrysler zavádzal investorov v prípade problémov s emisiami, spor urovná za milióny dolárov

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler zaplatí 9,5 milióna dolárov, aby urovnala obvinenia zo strany americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), že zavádzala investorov v otázke svojich problémov s emisiami. SEC uviedla, že výrobca áut neúplne informoval investorov o internom audite systémov emisií vozidiel. Píše portál webnoviny.sk

Komisia konštatovala, že vo februári 2016 Fiat Chrysler v tlačovej správe a vo výročnej správe oznámil, že podľa auditu jeho vozidlá spĺňajú predpisy o emisiách. Avšak audit nebol komplexným hodnotením plnenia predpisov, uviedla SEC.

Zhruba v rovnakom čase inžinieri americkej Agentúry na ochranu životného prostredia a Kalifornského úradu pre čistotu ovzdušia vyslovili obavy o stav emisných systémov niektorých dieselových motorov automobilky Fiat Chrysler.

Minulý rok taliansko-americká automobilka súhlasila so zaplatením stoviek miliónov dolárov, vrátane 300 miliónov dolárov americkej vláde, aby urovnala obvinenia, že klamala pri testoch emisií dieselových motorov. Fiat Chrysler však trval na tom, že neklamal úmyselne a firma si nepriznala porušenie predpisov.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Po sviatkoch je v našom organizme hromada bielkovín a soli

Jozef Uhlárik ml.

Nezdravý spánkový režim ohrozuje vaše srdce. Odborníci radia, ako zabrániť jeho zlyhaniu

Igor Hraško / SITA

Zákon o ekologickej poľnohospodárskej výrobe bude účinný od roku 2022

Igor Hraško/TASR